Očekáváme spravedlivý zápas, který jdeme vyhrát. Chceme využít obrovské motivace, zní z Julisky před střetem se Strakou

OBSAHUJE VIDEO

Úderem páteční šesté hodiny na dejvická Julisce propukne tuhý boj šestnáctého s patnáctým celkem prvoligového peletonu. Poslední vzájemné utkání na podzim vyznělo pro tým z hlavního města, který si ze Slezska odvezl dvougólovou výhru a MFK má tedy svému nejbližšímu soupeři co oplácet.

Očekáváme spravedlivý zápas, který jdeme vyhrát. Chceme využít obrovské motivace, zní z Julisky před střetem se Strakou

Pakliže si Dukla připíše tři body i uprostřed března, svého protivníka v tabulce přeskočí. "Očekáváme spravedlivý zápas pro oba týmy, který jdeme vyhrát. Chceme navázat na druhý poločas ve Zlíně a využít obrovské motivace, kterou v sobě máme z tohoto utkání. Změnou trenéra v Karviné se pro nás nic nemění," uvedl kouč Roman Skuhravý, jehož výběr má vzájemnou prvoligovou bilanci lepší. A sice tři výhry, jednu remízu a jednu prohru, to vše při skóre 9:5.

Cílem hostů bude v metropoli zvýšit, či alespoň udržet jednobodový náskok na svého "nepřítele". "Vím, že situace je kritická, ale není ztracená. Čeká nás i s nadstavbou jedenáct utkání, dá se z toho vybruslit. Ale není to jen o mně, je to hlavně o hráčích. Nejsem čaroděj, ani nemám hůlku a nehraji ani PlayStation," uvedl nástupce Norberta Hrnčára František Straka, pro něhož je Karviná sedmou domácí štací.

Na přípravu na páteční duel měl ovšem jen dva dny. "To je strašně málo. Je to otázka psychiky, motivace týmu i víry chtít se porvat o šanci. Když jsem přišel do kabiny, byla z hráčů cítit obrovská vůle s tím něco udělat. Dukla se neskutečně zvedla, dokáže hrát i proti nejsilnějším týmům. Ale viděl jsem, z čeho bychom mohli těžit," pokračoval bývalý stratég české reprezentace, Plzně, Sparty i Slavie, jehož slova vyšla na webu mfkkarvina.cz.

Nálada v kabině je momentálně uvolněnější, než tomu bylo v předchozích týdnech. Alespoň podle týmového kapitána. "Zdá se mi i bojovnější. Jestli jsme něco změnili? To se ukáže až v pátek na hřišti, ale na tréninku to evidentně víc žije," pochvaloval si technicky laděný středopolař Lukáš Budínský, jehož vyjádření je k dispozici na stránkách mfkkarvina.cz.