S evropskou elitou se nemůžeme srovnávat, naštval Kovač fanoušky Bayernu

S evropskou elitou se nemůžeme srovnávat, naštval Kovač fanoušky Bayernu

Bayern v posledních sezónách neustále bojoval o titul v Lize mistrů a patřil mezi evropskou špičku, letos ale Bavorští vypadli už v osmifinále a fanoušky tohoto klubu jistě nepotěšil výrok jejich trenéra Nika Kovače.

Chorvatský trenér ve službách německého mistra konstatoval, že německé týmy nemají zdaleka tolik peněz jako ty anglické či španělské a je tak pro ně velmi těžké se s nimi utkávat v Lize mistrů. Letos Bayern vyhořel s Liverpoolem v osmifinále, loni s Realem v semifinále a předloni s tím stejným týmem ve čtvrtfinále, před tím zase postupně nestačil v semifinále v roce 2016 na Atletico Madrid, 2015 na Barcelonu a 2014 opět na Real Madrid.

Bayern tedy zatím vždy od svého posledního titulu v Lize mistrů vyhořel se španělským týmem, třikrát s Realem Madrid, jednou s Atleticem Madrid a jednou s Barcelonou, nyní zase německý mistr nestačil na anglický Liverpool, který to loni dotáhl až do finále. "Peníze vždy nerozhodují, ale Jürgen Klopp utratil 500 milionů euro v posledních čtyřech letech. To si ani neměcký mistr nemůže dovolit," konstatoval Kovač.

"Ve finančním ohledu se s evropskou elitou nemůžeme srovnávat," naráží chorvatský kouč na fenomén drahých nákupů v posledních letech. "Pro hráče je Premier League atraktivnější než bundesliga," mrzí trenéra Bayernu.