Osm hráčů Chelsea, kteří mají větší tržní hodnotu než celá Slavia

Osm hráčů Chelsea, kteří mají větší tržní hodnotu než celá Slavia

Pražská Slavia dosáhla na evropském poli největšího úspěchu za posledních více než patnáct let. Už za necelý měsíc se pokusí překvapit po Seville dalšího favorita. Jak to dopadne na hřišti, je zatím ve hvězdách, při pohledu na tržní hodnotu jednotlivých hráčů je však převaha dosti jasná.

Vycházet se přitom dá z údajů webu transfermarkt.de. Podle něj má kádr Slavie v současné době hodnotu 41,8 milionu eur. Největšími klenoty ve slávistické hráčské pokladnici jsou přitom Miroslav Stoch a Tomáš Souček. Oba reprezentanti mají shodně hodnotu čtyři a půl milionu eur. U ceny takřka všech slávistů je přitom jasný vzestupný trend, jen logický při současných úspěších Pražanů.

Musela by ale ještě dlouho stoupat, aby se slávisté alespoň přiblížili číslům, která se dají najít u jejich příštího soupeře. Kádr londýnské Chelsea má totiž celkovou hodnotu blížící se 900 milionům eur, tedy více než dvacetkrát vyšší.

Hned osmička fotbalistů „Blues“ je přitom cennější než celý slávistický soubor. Na pomyslné špičce není nikdo jiný než Eden Hazard, jehož cenu web odhaduje na 150 milionů eur, na stovku pak dosáhne ještě N´Golo Kanté.

I defenzivní fotbalisté anglického týmu jsou ale vysoce ceněni. Jorginho má podle transfermarkt.de hodnotu 65 milionů eur, jen o deset milionů méně pak gólman Kepa. Následuje padesátimilionový Willian.

Nad celkovou hodnotu slávistického kádru se v současné době dostala i trojice Gonzalo Higuaín, Antonio Rüdiger a Marcos Alonso, všichni se shodně rovnají na metě pětačtyřiceti milionů eur.

Jestli bude ekonomická stránka duelo odpovídat samotnému dění na hřišti, uvidíme ale až v dubnu.

 

5 hráčů s nejvyšší tržní hodnotou (v eurech) ve Slavii a Chelsea

Miroslav Stoch 4,5 milionu Eden Hazard 150 milionů
Tomáš Souček 4,5 milionu N´Golo Kanté 100 milionů
Michael Ngadeu Ngadjui 3,5 milionu Jorginho 65 milionů
Jaromír Zmrhal 3,25 milionu Kepa 55 milionů
Josef Hušbauer 3 miliony Willian 50 milionů