Špatně se hodnotí, jestli chyběl, řekl Ščasný o Dočkalovi. Mluvil i o délce jeho absence

Špatně se hodnotí, jestli chyběl, řekl Ščasný o Dočkalovi. Mluvil i o délce jeho absence
OBSAHUJE OHLASY

Trenér pražské Sparty Zdeněk Ščasný byl pochopitelně rád za tři body svých svěřenců, které vybojovali proti Sigmě Olomouc. Trochu vrásky mu ale může dělat fakt, že těsně před zápasem ze sestavy vypadl Bořek Dočkal.

Navrátilec z Číny se ihned zabydlel v základní sestavě a jeho přítomnost měla na letenské fotbalisty pozitivní vliv. V sobotním utkání proti Sigmě ale v úvodní jedenáctce chyběl a k nalezení nebyl ani mezi jmény hráčů, na které zbyla lavička náhradníků.

Důvodem jeho nedobrovolné absence bylo bolavé lýtko. Pražané bez reprezentačního záložníka na hřišti dlouho tahali za kratší konec, díky dvěma proměněným penaltám však nakonec tři body urvali. Projevila se Dočkalova nepřítomnost na výkonu domácích?

„Ono se to špatně hodnotí, jestli chyběl. Chyběl, když jsme měli držet balón. Na druhou stranu by nenahradil pohyb některých hráčů, když nebyl v pořádku. Kluci odehráli bez něj skvěle přípravu. On ale mužstvo po svém příchodu zklidnil,“ hodnotil Dočkalův přínos pro Spartu Ščasný.

Vyjádřil se i k tomu, jak dlouho se bez něj bude muset Sparta obejít. A nejasná odpověď není zřejmě zrovna nejlepší zprávou pro sparťanské fanoušky. „Aktuálně má problém s lýtkem a nevím, na jak dlouho to bude,“ přiznal trenér.

Čas na to dát se do pořádku má, v programu následuje reprezentační přestávka. Další ligový zápas čeká Spartu v sobotu 30. března, kdy se představí na hřišti Mladé Boleslavi.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.