Soustředit se sami na sebe, nabádá Hušbauer před Příbramí a přiznává, co je pro Slavii motivací

Soustředit se sami na sebe, nabádá Hušbauer před Příbramí a přiznává, co je pro Slavii motivací

Po španělské Seville je čeká cesta do Příbrami. Pro pražskou Slavii tak nastává nutnost přepnout zpátky z levelu Evropská liga na domácí soutěž. A v Edenu moc dobře vědí, že to nebude snadné.

Euforie z překvapivého postupu přes trojnásobného šampióna Evropské ligy ze slávistů možná ještě nevyprchala, teď je ale čeká něco úplně jiného. A přitom neméně důležitého. V české nejvyšší soutěži totiž stále probíhá boj o titul, a tak zápas v Příbrami není možné brát na lehkou váhu.

 „V Příbrami nás nečeká nic lehkého, protože oni jsou schopni doma porazit kohokoliv, ale zároveň jsou schopni doma s kýmkoliv prohrát, a to i klidně vyšším rozdílem. Je to sice klišé, ale je to o prvním gólu. Když se nám ho podaří vstřelit, tak budeme v klidu,“ přemítá před nedělním utkáním obránce Vladimír Coufal.

Pro Slavii může být psychickou výhodou, že jejímu nejbližšímu pronásledovateli se tento víkend nevedlo. Plzeň prohrála v Teplicích 1:2. „Hlavní motivací je vyhrát za jakýchkoliv okolností. Lhal bych, kdybych řekl, že jsme neměli radost z toho, že fotbalisté Teplic porazili Plzeň, ale zase tomu nepřikládáme větší význam. Zápasů zbývá ještě strašně moc, navíc je tu nadstavba,“ varuje asistent trenéra Jindřicha Trpišovského Jaroslav Köstl.

Ligové počty ale šrotují v hlavě záložníka Josefa Hušbauera. „Kdybychom to zvládli, tak budeme mít už devítibodový náskok, a to už je hezký rozestup. Motivace je tak ještě daleko větší,“ přiznává zkušený fotbalista, který se nechtěl příliš zabývat ani sestavou, v níž soupeř nastoupí. „Pro nás to není téma. Musíme se soustředit sami na sebe a hrát svoji hru. Věřím, že to zvládneme,“ doufá.

Kolikabodový odstup bude mít Slavia před Plzní po pětadvacátém kole, budou hráči z Vršovic vědět už dnes večer, utkání začíná v 17:30.