Hrubá nedisciplinovanost, ponesou si následky, běsnil kouč Sigmy Jílek po prohře na Spartě

OBSAHUJE OHLASY

Olomoucká Sigma sahala na Letné po velkém úspěchu. Po prvním poločase vedla nad Spartou 1:0 a dokonce ještě dvacet minut před koncem byl na světelné tabuli stejný stav. Nakonec však Hanáci odjeli z Prahy s prázdnou. A kouč Václav Jílek to jen těžko pobíral.

K tomu, aby se utkání zlomilo, stačilo jen něco málo přes pět minut. Dvě penalty pro Spartu, dvakrát se k míči postavil Guélor Kanga, dvakrát gólman Miloš Buchta kapituloval. Aby toho nebylo málo, veškeré naděje na pokus o vyrovnání utnul o pár minut později Nešpor, který musel po druhé žluté kartě opustit hřiště.

Tragickou desetiminutovku z pohledu Olomouce hodnotil na pozápasové tiskové konferenci trenér Sigmy Václav Jílek. A vrhal přitom blesky na všechny strany, především pak po svých svěřencích. „Naprosto evidentní, hloupý a školácký faul Jemelky. Takovou situaci musí jako stoper zvládnout a nemůže tam takhle do Tetteha vletět,“ kroutil hlavou nad momenty, které vedly ke druhému gólu Letenských.

Nediskutoval ani o první penaltě, o které definitivně rozhodlo až video. „Video rozhodlo, že to prostě ruka je, a nemá cenu dál to rozebírat,“ pravil smířlivě.

Ještě daleko více jej však rozběsnila situace, která následovala v 81. minutě. „Budeme to řešit interně. Je to hrubá nedisciplinovanost hráčů a ponesou si za to následky,“ láteřil nad červenou kartou, po níž utkání nedohrál Nešpor, i nad čtvrtou žlutou pro Jakuba Plška. Chybět tak budou Sigmě v příštím zápase.