Hrubá nedisciplinovanost, ponesou si následky, běsnil kouč Sigmy Jílek po prohře na Spartě

Hrubá nedisciplinovanost, ponesou si následky, běsnil kouč Sigmy Jílek po prohře na Spartě
OBSAHUJE OHLASY

Olomoucká Sigma sahala na Letné po velkém úspěchu. Po prvním poločase vedla nad Spartou 1:0 a dokonce ještě dvacet minut před koncem byl na světelné tabuli stejný stav. Nakonec však Hanáci odjeli z Prahy s prázdnou. A kouč Václav Jílek to jen těžko pobíral.

K tomu, aby se utkání zlomilo, stačilo jen něco málo přes pět minut. Dvě penalty pro Spartu, dvakrát se k míči postavil Guélor Kanga, dvakrát gólman Miloš Buchta kapituloval. Aby toho nebylo málo, veškeré naděje na pokus o vyrovnání utnul o pár minut později Nešpor, který musel po druhé žluté kartě opustit hřiště.

Tragickou desetiminutovku z pohledu Olomouce hodnotil na pozápasové tiskové konferenci trenér Sigmy Václav Jílek. A vrhal přitom blesky na všechny strany, především pak po svých svěřencích. „Naprosto evidentní, hloupý a školácký faul Jemelky. Takovou situaci musí jako stoper zvládnout a nemůže tam takhle do Tetteha vletět,“ kroutil hlavou nad momenty, které vedly ke druhému gólu Letenských.

Nediskutoval ani o první penaltě, o které definitivně rozhodlo až video. „Video rozhodlo, že to prostě ruka je, a nemá cenu dál to rozebírat,“ pravil smířlivě.

Ještě daleko více jej však rozběsnila situace, která následovala v 81. minutě. „Budeme to řešit interně. Je to hrubá nedisciplinovanost hráčů a ponesou si za to následky,“ láteřil nad červenou kartou, po níž utkání nedohrál Nešpor, i nad čtvrtou žlutou pro Jakuba Plška. Chybět tak budou Sigmě v příštím zápase.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.