V Příbrami jsem v dějišti zázraků, kde taháte jednoho zajíce za druhým, uvedl Csaplár po Slavii a pár hodin poté skončil ve funkci

V Příbrami jsem v dějišti zázraků, kde taháte jednoho zajíce za druhým, uvedl Csaplár po Slavii a pár hodin poté skončil ve funkci
OBSAHUJE VIDEO

Josef Csaplár se dočkal v domácím utkání s vedoucí Slavií třinácté porážky na příbramské lavičce a po třetím neúspěchu z posledních čtyř ligových duelů se jeho mužstvo ocitlo na čtrnácté příčce se sedmibodovým náskokem na předposlední Duklu.

Ačkoliv nemohl nasadit čtyři kmenové hráče Slavie, kteří u Litavky hostují z Edenu a další jeho svěřence ze hry vyřadilo zranění, doufal v lepší výsledek. "Jsem smutnej, zklamanej. Věřil jsem, že můžeme udělat lepší výsledek. Bylo vidět, že my nemáme problém s hrou. Ale s góly, pokutovým územím a kvalitou. Říkal jsem to i hráčům, ale to nejde donekonečna. Jako třeba i v Boleslavi, kde to byl hezký koukatelný výkon, to samé v Olomouci. Ale stejně ty zápasy prohrajeme. Teď jsme taky měli na lepší výsledek. Slovo kvalita používám hrozně často, říkám to tady 22 měsíců i klukům. Můžete hrát od vápna k vápnu naprosto senzačně, ale pokud nemáte kvalitu v pokutovém území, těžko budete vyhrávat. My se do vápna dostaneme stejně jako Slavia, centy tam máme. Ale bránící hráči jdou nadoraz a my nejsme volní. Kdežto u nás ve vápně je Hušbauer sám, dá si gól a kolem něj nikdo. To je zkrátka nekvalita v Příbrami ve vlastním pokutovém území. Můžete hrát jak chcete, ale podobné příležitosti jsou rozhodující. Pokud nebudete mít kvalitu v pokutovém území, nemůžete jít do větších klubů. Ale říkal jsem klukům, že je chci pochválit, že se mi to líbilo. Vždyť nám chybělo osm hráčů, kteří by jinak hráli. Přesto jsme utkání dokázali zvládnout takhle," uvedl po závěrečném hvizdu šestapadesátiletý odborník, jehož slova nabídl server iSport.cz.

Boj o udržení příliš neřeší. "Berte to s nadsázkou - my budeme hrát fotbal dobře všude. Všude to bude koukatelný. Už jsem říkal několikrát, že já neumím kazit hru. Každý, kdo se na Příbram připravuje, ví, že chceme hrát fotbal a že to nebude beton. Dlouhodobě to funguje, přineslo mi to spoustu výsledků. Teď jde o to, abyste tu kvalitu od vápna k vápnu dodali i do pokutového území. A to už jsou ti nejlíp placení hráči na světě, které si velký týmy samozřejmě kupujou. Platí, že hra ve vápně je problém celého českého fotbalu. Mě děsí úplně jiný věci než možný sestup. V Příbrami jsem v dějišti zázraků, kde taháte jednoho zajíce za druhým. Proti Slavii jsem samozřejmě chtěl udělat body, ale zároveň jsem furt soudnej. Zachránit se chceme, pro Příbram je to prioritní. Děláme pro to hodně," ozřejmil v Deníku Sport kouč s minulostí na Žižkově či v Liberci, jenž prošel i mládežnickými reprezentacemi.

Statisticky patří jeho Příbram, kterou čeká po repre pauze výjezd do Jablonce, k fyzicky nejlépe připraveným týmům prvoligového peletonu. Csaplár už ho však trénovat nebude. V pondělí totiž po dohodě s vedením klubu ve funkci skončil a představitelé tak čeká v těchto hodinách (a možná dnech) hledání náhrady.

“Domluvili jsme se s Josefem Csaplárem na ukončení spolupráce. Děkujeme mu za jeho služby pro 1.FK Příbram,” vyjádřil se prezident klubu Jaroslav Starka, který kouče angažoval v polovině roku 2017.