Kanga už na Letné není takovým samorostem, jako dříve: Jme dobrá parta

Kanga už na Letné není takovým samorostem, jako dříve: Jme dobrá parta

Sparta zvítězila v kalendářním roce 2019 ve všech třinácti zápasech, do kterých nastoupila a po šesti jarních triumfech ve Fortuna:lize už pomalu začíná dýchat na záda druhé Viktorii, která se v nejvyšší tuzemské soutěži musela před svým soupeřem sklonit podruhé za sebou.

Proti Sigmě zařídil plný počet letenských bodů Guélor Kanga, který je po dvou proměněných penaltách na deseti trefách a dělá se s Benjaminem Tettehem o pozici nejlepšího střelce mužstva.

"Byl to dobrý zápas, ale trochu obtížnější. Trenér nám dal v poločase nějaké pokyny, které jsme se snažili plnit. Snažili jsme se do druhé půle přijít se zlepšeným výkonem. Odměnou nám pak byly penalty," uvedl na webu sparta.cz osmadvacetiletý záložník, jenž má minulost v ruském Rostovu či srbské Crvene Zvezdě Bělehrad.

Sám gabonský středopolař proměnil v posledních dvou kláních hned tři pokutové kopy, dal by se tedy považovat za penaltového specialistu. "Nevím. Doufám, že na penaltu půjdu, ale vím, že to je nakonec výsledek práce celého týmu i trenéra, který přijme moje rozhodnutí na penaltu jít. Ví, jak je kopu, že umím dát gól i ze hry. Penalty proměňuju, věřím si na ně," potvrdil na klubových stránkách spoluhráč Dočkala, Karlssona, Čiviče a spol.

Jak hodnotí Kanga jarní stoprocentní bodovou úspěšnost? "Naše výkony jdou kupředu, šesté vítězství máme díky tomu, že tvrdě pracujeme. Jsme dobrá parta. To je vždycky důležité. O víkendu jsme si také museli poradit s tím, že nemohl nastoupit náš kapitán. Ale zvládli jsme to s hráči, kteří nastoupili. Ukázali jsme morálku a vybojovali vítězství. To je nejdůležitější," liboval si 167 centimetrů měřící svěřenec kouče Zdeňka Ščasného, jenž dosavadních jednatřicet startů v české lize přetavil ve 14 branek.