Kroos má nového ctitele. Kromě Solskjaera jej chce i velkoklub z Itálie

Kroos má nového ctitele. Kromě Solskjaera jej chce i velkoklub z Itálie

Německý záložník Toni Kroos zanedlouho dokončí svou pátou sezónu v dresu Realu Madrid a věří se, že je čas na odchod. Po úspěchu v Bayernu i v Madridu je možná čas na něco nového. Kdo má o mistra světa z roku 2014 zájem?

Kroos, jeden z mála reprezentantů, jenž by v případě nerozdělení Německa hrál za NDR, začínal kariéru v Rostocku, brzy se ale přesunul do Bayernu. Poté, co se vrátil z hostování v Bayeru Leverkusen se z něj postupně stával věhlasný středopolař, který s Bayernem vyhrál treble v roce 2013, o rok později ale přišel čas na odchod. Po mistrovství světa si Kroos vydupal přestup do Realu.

Transfer byl oznámen v den, kdy Německo porazilo v semifinále Brazílii 7:1 a sám Toni zaznamenal v utkání dvě branky. Od toho ale brzy uplyne už pět let. Kroos v pěti letech v Realu vyhrál La Ligu, dva evropské superpoháry, čtyři mistrovství světa klubů, španělský superpohár a především tři po sobě jdoucí tituly v Lize mistrů. Tu už ostatně vyhrál čtyřikrát.

Ve své kariéře vyhrál úplně vše, co mohl. Chybí mi pouze titul z mistrovství Evropy, vítězství na světovém šampionátu v Brazílii ale tento nedostatek kompenzuje. Po trofejích v Německu a ve Španělsku by mohla madridská osmička okusit třetí světovou ligu. Zájem o něj už delší dobu jeví Manchester United, kam mohl zamířit už v roce 2014.

Kroos si tehdy vybral Real, nyní by to ale Rudým ďáblům mohl vynahradit. Kromě Ole Gunnara Solskjaera by ale německého snajpra rád získal i Massimiliano Allegri a jeho Juventus, kde působí jeho exspoluhráč Cristiano Ronaldo. Který klub si Kroos vybere? To zatím nikdo neví. Vzhledem k tomu, že se na Bernabeu vrátil Zinedine Zidane, je ale klidně možné, že se žádný přestup neuskuteční...