Olomoučtí Nešpor s Plškem si za hrubou nedisciplinovanost ponesou hrubé následky...

Těsná olomoucká porážka v letenské Generali aréně, o níž se postaral dvěma proměněnými pokutovými kopy Guélor Kanga, má na Hané ještě malou interní dohru. Může za to vyloučení útočníka Martina Nešpora a čtvrtá žlutá karta záložníka Jakuba Plška.

Olomoučtí Nešpor s Plškem si za hrubou nedisciplinovanost ponesou hrubé následky...

Karty za řeči připraví opory desátého celku Fortuna:ligy o nadcházející důležitý souboj ve Zlíně, na který v rámci 26. kola dojde těsně po reprezentační pauze.

"Budeme to řešit interně. Hráči si nemůžou dovolit takovýmto způsobem oslabit mužstvo, ať už Martin Nešpor, nebo Kuba Plšek. To je hrubá nedisciplinovanost a za tu si ponesou následky," čertil se hlavní trenér Sigmy Václav Jílek, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Exsparťanský asistent se ještě naposledy vrátil k poslednímu kolu. "Minulé utkání nebyla otázka kvality hry Sparty, jak bylo všude zmiňováno, ale nekvality Plzně. A my jsme prostě nechtěli hrát jako Plzeň hodně pasivně. Nedokázali jsme se však soupeři ve druhé půli vyrovnat. Pořád se máme co učit. Ale když se podívám, jak na jaře postupujeme, tak máme na čem stavět. Věřím, že tyhle promarněné body jsme schopni získat zpátky už v nejbližším utkání ve Zlíně," doplnil na webu idnes.cz šéf Pilaře, Buchty, Beneše a spol.

Někdejší obránce a současný televizní expert Jan Rajnoch by však hráče z Androva stadionu nepokutoval. "Martin Nešpor určitě sám ví, co udělal. Ale stalo se to poprvé. Samozřejmě obě karty byly naprosto zbytečné," ozřejmil bývalý český reprezentant.

Proti Ševcům by tak mohli dostat šanci v základní sestavě Texl s Yunisem, který nedávno pomohl k výhře olomoucké juniorce hattrickem.