Nejdražší hráč světa? Neymar, Ronaldo ani Messi, hlásí Mourinho!

Nejdražší hráč světa? Neymar, Ronaldo ani Messi, hlásí Mourinho!

Kdybyste si měli vybrat do týmu jednoho z trojice Cristiano Ronaldo - Lionel Messi - Kylian Mbappé, kdo by to byl? José Mourinho má v této otázce jasno. Portugalský kouč, který je po vyhazovu z Chelsea bez práce, by si vybral francouzského kanonýra.

Důvody? Jedním z nich je pochopitelně věk. Ronaldovi je 34, Messimu 31. A Mbappé? Pouhých 20 let! A přitom už nyní je považován za jednoho z nejlepších hráčů planety. Když se k tomu připočtou jeho dovednosti, má Mourinho jasno.

Mladý Francouz, který má na svém kontě už i titul mistra světa, stihl dvakrát vyhrát Ligue 1 a v prestižní anketě Zlatý míč obsadil vynikající čtvrté místo. Tomu by ale jistě odpovídala i cena. Podle Mourinha by byla ještě vyšší, než v případě jeho parťáka z útoku Neymara, za něhož dalo PSG před rokem a půl 222 milionů eur.

„Když mluvíte o hráči, jakým je Mbappé, a řešíte budoucnost, tak nemusíte. Co bude za pět let, nebo za deset, není podstatné. V tomto případě se můžete soustředit na přítomnost. On je totiž neuvěřitelný už nyní,“ řekl Mourinho pro beIN Sports.

„Podle mě je to hráč s nejvyšší hodnotou. Messi s Ronaldem překročili třicítku, Neymarovi je 27, a protože věk je jedním z nejdůležitějších faktorů, je to jasné,“ dodal kouč.