Vydra nehraje, protože se prý málo usmívá. V lednu chtěl pryč, měl 6 nabídek, ale Burnley ho nepustilo

Vydra nehraje, protože se prý málo usmívá. V lednu chtěl pryč, měl 6 nabídek, ale Burnley ho nepustilo

Český reprezentant Matěj Vydra nemá v Burnley moc dobrou pozici. Vždyť naposledy se ho týkala základní sestava svého zaměstnavatele na konci ledna v rámci Anglického poháru proti Manchesteru City.

Od té doby nasbíral jakožto střídající žolík jen na pouhých 14 minut čistého času, což určitě není vytížení, jaké by si bývalý hráč Baníku, Jihlavy, Udinese, Brugg, West Bromwiche, Readingu, Derby County či Watfordu představoval...

"Nemám úplně jednoduché období, v hlavě mám, že nehraju. V lednu jsem se snažil s agentem někam jít na hostování. Bylo šest nabídek, ale trenér Burnley řekl, že jsem jiný typ útočníka, než má, že mě chce mít v klubu. Kvůli nároďáku jsem chtěl víc hrát, ale ani to mi nevyšlo," smutnil reprezentační kolega Schicka či Škody.

Svou situaci již probíral i s koučem Seanem Dychem. "Všechno podle něj na tréninku dělám správně, nasazení a věci okolo. Na tréninku se mu líbím, ale zápas má asi vymyšlený jinak takticky. A pak řekl jednu takovou zajímavou věc: že se málo usmívám na tréninku. Že to je to negativní, co na mě má. Je to těžký boj, máme jen dva body na sestupovou příčku," krčil rameny šestadvacetiletý rodák z Chotěboře.

Krokům manažera nerozumí. Tím spíš, když cítí, že si příležitost evidentně zaslouží. "Když jsem byl na začátku v Burnley, tak jsem dvě kola po sobě nastoupil v základu, dvakrát se vyhrálo a pak mě zničehonic vyndal. Nevíte, co se stalo. Pak 12 kol nevyhrajeme a sestava je stále stejná. Ale já jsem hráč a sám se do sestavy dát nemůžu. Nejvíc frustrující je, bude to znít blbě, ale my na Liverpoolu skoro za 90 minut nic nemáme, já tam jdu a pak udělám asistenci. Proti Leicesteru prohráváme 1:2, jdu tam na dvě minuty a mám víc střel než tři naši útočníci dohromady. I když jsem to spálil. Ale to je asi můj názor. Musím se asi víc usmívat," pokračoval jeden z mála Čechů působících na ostrovech.