Ve Spartě je to na lepší cestě, ale nejlepší tým v Česku je pro mě Slavia, tvrdí Koller

Nejlepší kanonýr v historii české reprezentace Jan Koller hrál v českých podmínkách na nejvyšší úrovni pouze ve Spartě, jejíž barvy hájil v letech 1994 - 1996.

Ve Spartě je to na lepší cestě, ale nejlepší tým v Česku je pro mě Slavia, tvrdí Koller

Letenské "S" z Generali arény proto ve své domovině sleduje ze všech nejvíc. Co říká jeho jarnímu tažení a také skutečnosti, že v roce 2019 nezná jic jiného, než vítězství?

"Je to na lepší cestě. Potom, co Tomáš Rosický dostal větší pravomoce, vidím, že se to snaží dát dohromady, aby to začalo fungovat," pronesl na iSport.cz někdejší útočník Lokerenu, Anderlechtu, Dortmundu, Monaka, Norimberku, Samary či Cannes.

Kvituje také zimní návrat třicetiletého středopolaře Bořka Dočkala, který by mohl mít na mužstvo větší dopad, než tomu bylo v případě Nicolae Stanciua...

"Je to dobrý tah. Víme, že Bořek je svůj, takže s ním asi Tomáš Rosický o jeho roli hodně komunikoval, aby prospěl klubu," pokračoval na stránkách Deníku Sport pětačtyřicetiletý rodák ze Smetanovy Lhoty.

Ačkoliv je nejlepším týmem jara "jeho" Sparta, je to podle Kollera pouze papírová vizitka. O v Evropě úspěšné Slavii, která se těší na čtvrtfinále Evropské ligy s Chelsea, má ještě lepší mínění.

"Zaslouží si to, hrají dobrý, atraktivní fotbal. Mají tam hráče, kteří sedí trenérovi do koncepce, hezky se na ně dívá. Pro mě je to nejlepší tým v Česku," uzavřel ve Sportu 202 centimetrů vysoký "Dino".