Rosa je šetřílek a Henry přísňák. Jak na Szczesnyho působí současné tváře Arsenalu Özil, Bellerín či Ramsey?

Rosa je šetřílek a Henry přísňák. Jak na Szczesnyho působí současné tváře Arsenalu Özil, Bellerín či Ramsey?

Dlouholetý polský reprezentant Wojciech Szczęsny, jenž v současnosti hájí barvy Juventusu Turín byl kmenovým hráčem Arsenalu více než dekádu a o jeho organizaci by tak mohl povídat celé hodiny.

Osmadvacetiletý strážce svatyně, jenž v této sezoně Serie A nastoupil k dvaceti duelům, za tu dobu potkal na londýnském Emirates Stadium celou řadu světoznámých hvězd, o kterých velmi otevřeně promluvil ve video rozhovoru pro Foot Truck, který následně vydal server profutbal.sk.

Jaké vzpomínky má někdejší gólman AS Řím či Brentfordu a současný spoluhráč Cristina Ronalda, Maria Mandžukiče nebo Paula Dybaly na Tomáše Rosického, Thierry Henryho, Robina van Persieho, Mesut Özil a celou řadu dalších?

Nebudeme vám lhát, diplomatem rozhodně nebyl a určitě vám jeho slova doporučujeme prostudovat. Někteří z nich jsou stále v Arsenalu, jiní už se živí fotbalem na jiných adresách a další už svou profesionální kariéru ukončili.

Celkem se okomentovalo 16 jmen včetně současného sportovního ředitele Sparty Tomáše Rosického, se kterým strávil v jedné kabině několik let.

Tomáš Rosický

Sledovat hru malého Mozarta bylo potěšením. Jeho pohyb na hřišti byl vážně neskutečný. Myslím si, že je to nejbohatší hráč, kterého znám. Nikdy totiž neutrácel peníze. Po celou dobu, co jsem byl v Arsenalu, měl ten samý Mercedes. Navíc chodil výhradně v oblečení od svých sponzorů. Jediná věc, na které nešetřil, byla jeho kytara.

Thierry Henry

Nejlepší hráč v historii Arsenalu. Nejlepší hráč v historii Premier League. Je třeba něco dodávat? Byl hodně náročný, zvlášť na mladé vycházející hvězdičky. Kluci vždy říkali, že se ho na trénincích báli. Když pokazili přihrávku, Thierry byl pořádně naštvaý a dával to patřičně najevo. Ale jinak skvělý chlapík.

Santi Cazorla

Santi se k nám připojil, když jsme byli na tréninkovém kempu v Kolíně nad Rýnem. Hned na prvním tréninku jsme hráli modelové utkání a po tréninku kluci Arsénu Wengerovi tleskali za to, jakého hráče přivedl. Malý, pomalý, ale jeden z nejlepších, s jakými jsem kdy hrál. Má neskutečnou myšlenku a techniku. Jeho přínos pro mužstvo nedokážu popsat, ale když jsem ho viděl hrát, jen jsem si říkal - Bože, jak jen je dobrý. Navíc milý, přátelský, vždy usměvavý. Nechci ho urazit, ale měl trochu tendenci k přibírání.

Andrej Aršavin

Veselý chlápek, který má ten nejvtipnější smích na planetě. V sezoně, když k nám dorazil, jsme na trénincích často mluvili o tom, že jdeme vyhrát ligu. Ale nevyšlo to.