Pavlenka před Anglií: Je to fotbal, nikde není napsáno, že outsider nemůže porazit favorita

Nevyhnutelně se blíží první kvalifikační zápas o postup na Mistrovství Evropy 2020 v Anglii a českou jedničkou v něm s největší pravděpodobností s ohledem na zranění Tomáše Vaclíka bude Jiří Pavlenka. Brankář Werderu Brémy je hodnocen jako jeden z nejlepších v celé bundeslize a mezi třemi tyčemi by měl zajistit dostatečnou kvalitu.

Pavlenka před Anglií: Je to fotbal, nikde není napsáno, že outsider nemůže porazit favorita

„Pro každého hráče je zápas ve Wembley proti Anglii obrovský zážitek. Ale samozřejmě to nebude o zážitku, ale o tom, že nám začíná kvalifikace. Musíme udělat maximum pro to, abychom uspěli. Je to fotbal, nikde není napsáno, že outsider nemůže porazit favorita. Každý bod, který bychom proti Anglii získali, bude plusový,“ prohlásil Pavlenka v rozhovoru pro iSport.cz.

„S Anglií jsem ještě nehrál, pokud nastoupím, opravdu se těším. Ale také v bundeslize jsou hráči extratřídy, neznamená to, že bych se z toho zápasu měl po…t,“ dodal reprezentační gólman pro iSport.cz. Kromě zápasu s Anglií nás během reprezentační přestávky čeká ještě prestižní souboj s Brazílií, která zavítá na pražský Sinobo Stadium příští úterý.

V kvalifikační skupině A nás kromě Anglie čeká ještě Bulharsko, Černá Hora a Kosovo, přičemž na vysněné Euro postoupí dva nejlepší. Anglická média se shodují na tom, že skupina bude pouze o doplnění Anglie na mistrovství. Češi je však mohou již v prvním zápase nepříjemně překvapit a obrat o body.

Na Černou Horu má navíc národní tým dobré vzpomínky, v roce 2011 přes ni prošel na Euro 2011, s Bulharskem pak v kvalifikaci o Mistrovství světa 2014 zažil doma bezbrankovou remízu a venku dokázal zvítězit 1:0 v situaci, kdy už ale o nic nešlo.