Svitková zpražila Bayern v Lize mistryň touhle úžasnou trefou a říká: Diváci byli neuvěřitelní!

Svitková zpražila Bayern v Lize mistryň touhle úžasnou trefou a říká: Diváci byli neuvěřitelní!
OBSAHUJE VIDEO

Skvělé dny zažívá útočnice Kateřina Svitková. Nejprve převzala prestižní individuální ocenění a nedlouho poté už stála na hřišti proti Bayernu Mnichov. Proti soupeři slavného jména navíc parádní trefou zařídila cennou remízu v Lize mistryň. A to nebylo vše, s čím byla spokojená.

Pondělní večer byl ve slavnostním hávu. Kateřina Svitková odložila červenobílý dres a kopačky a oblékla na sebe černé krajkové šaty. Dobře udělala, na slavnostním galavečeru ve Vinohradském divadle totiž hrála jednu z hlavních rolí.

S náskokem pětadvaceti bodů vyhrála mladá útočnice pražské Slavie anketu o nejlepší fotbalistku roku 2018. „Chtěla bych poděkovat svým spoluhráčkám a celému našemu realizačnímu týmu. Dělají pro nás opravdu moc. Dále bych chtěla poděkovat své rodině, která mě podporuje ve všech chvílích, ať už těžkých nebo dobrých. Hrozně moc si tohoto ocenění vážím," řekla po vyhlášení.

Na oslavy však moc času nebylo. Už v úterý v podvečer totiž vyběhla na trávník v pražském Edenu do bitvy proti Bayernu Mnichov. Slávistky nebyly favoritkami, přesto proti bavorskému celku uhrály ve čtvrtfinále ženské Ligy mistrů cennou remízu.

Děkovat za to můžou právě Svitkové, která dvacet minut před koncem vyrovnala. A stálo to za to. Třiadvacetiletá blondýnka si všimla, že brankářka Bayernu se vzdálila od své svatyně a vyslala směrem k bráně dalekonosný projektil, který se zastavil až o brankovou síť.

Gól Kateřiny Svitkové v čase cca 1:34:50:

„Celou dobu jsme věděly o tom, že tahle brankářka hraje hodně vysoko. Říkaly jsme si, že i kdybychom měly snad míč na půlce, tak bychom měly vystřelit, protože bývá opravdu hodně vylezlá. Každá jsme to měla na mysli, ale bohužel těch střel už víc nebylo,“ litovala, že se nenaskytlo více přiležitostí.

Nadšená naopak byla z kulisy, kterou připravili slávističtí fanoušci. Těch na zápas s Bayernem dorazilo bezmála sedm tisíc. „Tohle byl můj nejsilnější zážitek, asi to už nic nepřekoná. Tolik diváků jsem opravdu nečekala a bylo neuvěřitelné před nimi hrát. Myslím si, že na tenhle den nikdy nezapomenu. Byla jsem opravdu dojatá, bylo to nádherné,“ rozplývala se v rozhovoru pro klubový web.

Odveta čeká slávistky ve středu 27. března.