Největší potenciál na velký přestup z české ligy a oslovení největších klubů? Údajně Tetteh...

Největší potenciál na velký přestup z české ligy a oslovení největších klubů? Údajně Tetteh...

Rekordním odchodem z české ligy do zahraničí zůstává osmnáct let starý transfer Tomáše Rosického do Borussie Dortmund, která tehdy za "malého Mozarta" zaplatila Spartě půl miliardy korun.

Je v současné tuzemské nejvyšší soutěži někdo - ať už Čech, nebo cizinec, který by mohl onu částku když ne vyrovnat, tak minimálně atakovat? Bratři Zíkové z agentury Global Sports se domnívají, že ano...

A jako příklad uvedli mladého letenského útočníka Benjamina Tetteha, který je společně s Guélorem Kangou aktuálně nejlepším střelcem slavného "S" z Generali arény, které v roce 2019 táhne třináctizápasovou šňůru výher.

"My věříme, že jím může za ideální konstelace být Benjamin Tetteh. Tak jak vnímáme českou ligu, tak právě on má ten největší potenciál na velký přestup, aby oslovil ty největší kluby, které za něj vysokou přestupní částku dají. Pokud Benjamin bude odvádět dobré výkony a střílet branky, tak jistě nějaká zajímavá nabídka přijde," citoval server ruik.cz slova manažerů, kteří se mimo jiné podepsali pod odchod Martina Dúbravky do Newcastlu United.

A co kádr Slavie, který se těší ze čtvrtfinále Evropské ligy? "Tak Slavia má velmi kvalitní kádr, celý klub funguje na skvělé úrovni. Myslíme si, že Tomáš Souček a Alex Král by se mohli velmi dobře prodat a prosadit se v evropské přední soutěži, protože k tomu mají všechny předpoklady," pokračovali sourozenci Zíkovi, jejichž slova publikoval portál ruik.cz.

Pokud jde o samotnou firmu Global Sports, hráčů, kteří ochutnají chleba v zahraničí, je vícero. "Určitě Michal Trávník, Patrik Hrošovský a již zmíněný Benjamin Tetteh. Velmi si vážíme zájmu a důvěry každého našeho hráče, to vnímáme jako velký závazek a zodpovědnost," uzavřeli na stránkách ruik.cz agenti Zíkové, kteří kráčí ve šlépějích svého otce Pavla.