Depay zareagoval na lavičku v Lyonu dechberoucím koncertem, Génésiovi ale nic nevzkázal: K tomu teď není třeba nic říkat

Depay zareagoval na lavičku v Lyonu dechberoucím koncertem, Génésiovi ale nic nevzkázal: K tomu teď není třeba nic říkat

Zatímco v minulém soutěžním ročníku pětadvacetiletý nizozemský rychlík Memphis Depay v barvách Olympique Lyon zářil a se sezonou v Ligue 1 se loučil devatenácti přesnými zásahy, v aktuálním období to až taková sláva není.

Sedmadvacet dosavadních startů přetavil "jen" v šest branek a poslední dva ligové souboje dokonce strávil na lavičce náhradníků, kam ho po pár posledních nepřesvědčivých výkonech posadil kouč Bruno Génésio.

Také proto přijel bývalý hráč PSV Eindhoven a Manchesteru United na reprezentační sraz Oranjes řádně nabuzený, aby ukázal, že ztráta formy byla jen dočasná a že si zaslouží chodit do akce každý zápas.

Na kvalifikační demolici proti Bělorusku (4:0) se podílel dvěma góly a dvěma asistencemi, což znamená, že o všem rozhodl téměř sám. Ačkoliv byl chválen ze všech stran, sám zcela spokojený nebyl. "Když dáte dva góly, vždycky chcete i třetí. Ale já si ho schovám na jindy," navnadil nizozemské fanoušky spoluhráč Dembélého, Fekira či Rafaela.

Hlavní trenér země tulipánů Ronald Koeman o něm nepochyboval. "Skvělý hráč. Viděli jste, co dokáže, i když teď v klubu hraje méně. Memphis ukázal, že je velmi důležitým pilířem našeho týmu," pronesl čerstvě šestapadesátiletý odborník, jehož vyjádření vyšlo na serveru ceskatelevize.cz.

Situaci v klubu, který je po devětadvaceti kolech na průběžné třetí pozici, Depay nijak zvlášť nekometoval. "K tomu teď není třeba nic říkat. Užívám si, že jsem doma se spoluhráči a získávám důvěru kouče. Máme dobrý tým i trenéry. Musíme držet spolu a jít si za svým," doplnil na portálu ceskatelevize.cz ofenzivní laděný štírek, který by neměl chybět mezi jedenácti vyvolenými ani v nadcházejícím nedělním klání proti Němcům.

Jak tomu asi bude v pátek 29. března ve venkovním utkání proti Rennes?