Opustí Varane Real? Nechci se o tom bavit, říká mistr světa a čtyřnásobný vítěz Ligy mistrů

Opustí Varane Real? Nechci se o tom bavit, říká mistr světa a čtyřnásobný vítěz Ligy mistrů

Raphael Varane ve svých 25 letech vyhrál dvakrát La Ligu, čtyřikrát Ligu mistrů a jednou mistrovství světa. Před sebou může mít klidně ještě deset let a i kdyby už nevyhrál jedinou trofej, bude se na něj nahlížet jako na jednoho z nejlepších obránců všech dob. Ve kterém klubu ale jeho budoucnost leží? Real Madrid to být nemusí...

Varana si do Realu přivedl v roce 2011 trenér José Mourinho z Lens a už v 18 letech z něj byl stabilní obránce pro A tým. V prvních sezónách bojoval o základní sestavu společně s Pepem, Sergio Ramos ji měl jistou. I přesto byl ale čím dál vytíženější a od odchodu Pepeho je z něj oficiálně hráč do základu.

V Madridu podává stabilně výborné výkony a i on byl pro Zidana klíčový, když Los Blancos ovládli třikrát po sobě Ligu mistrů. Úspěch navíc získal i s francouzskou reprezentací a to vítězství na mistrovství světa 2018 v Rusku. Nejen kvůli tomuto mu Zidane před více než rokem slíbil, že z něj v budoucnu bude kapitán Realu.

Nyní je v pořadí čtvrtý, kapitánskou pásku oblékne v případě, že v základní sestavě nenastoupí Sergio Ramos, Marcelo ani Karim Benzema. Ti ale vzhledem k věku brzy skončí. Jenže ještě dříve může skončit Varane. Konkrétně přestoupit jinam, zájem o něj delší dobu jevil Manchester United, Chelsea, Bayern Mnichov či Juventus.

Opustí francouzský stoper San Bernabeu už letos? Na spekulace zatím reagovat nechce. "Nechci se bavit o své další budoucnosti. Nejsem tím, kdo by se na toto téma měl vyjadřovat veřejně," říká čtyřnásobný vítěz Ligy mistrů.