Chtějí mě zničit, ale stále jsem jeden z nejlepších, říká sebevědomý Courtois

Chtějí mě zničit, ale stále jsem jeden z nejlepších, říká sebevědomý Courtois

Thibauta Courtoise fanoušci v Realu Madrid s otevřenou náručí zrovna nevítali a po příchodu Zinedina Zidana navíc přišel o místo v základní sestavě. V utkání Belgie proti Rusku navíc udělal zbytečný kiks. Jak se ale belgický gólman cítí?

Courtois přišel do Madridu za trenéra Lopeteguiho, Real ale měl spolehlivou jedničku v podobě Keylora Navase. V průběhu sezóny se ale z Courtoise stala první volba na postu brankáře a tak tomu bylo i za kouče Solariho. Nyní se ale na lavičku vrátil Zinedine Zidane a ten i díky předešlým zkušenostem s Navasem upřednostňuje právě reprezentanta Kostariky. Tak to alespoň bylo v jediném zápase Realu po návratu Zizoua.

To, že Courtois vyhnal z brány spolehlivého Navase, nevítali ani fanoušci Realu. Je pravda, že v době, kdy byl Courtois jedničkou, se Realu absolutně vůbec nedařilo, těžko to ale dávat na vinu právě jednomu brankáři. Ještě víc ale Courtoise nemají ráda španělská média a kiks proti Rusku, ačkoli Belgie vyhrála 3:1, si samozřejmě nenechal ujít jediný novinář.

Courtois se však nenechá vyvést z míry. "Stále jsem jeden z nejlepších brankářů," říká Courtois, jenž už vyhrál La Ligu s Atleticem Madrid a Premier League s Chelsea. "I když mě španělská média chtějí zničit," pokračuje však nejlepší brankář roku 2018. "Cítím se ale velmi silný. A to i přes tu chybu. To se prostě stává, když jste brankář," zůstává silný Courtois.

Je nicméně otázka, jaké Zidane rozdá karty Navasovi a jaké Courtoisovi...