Náš útok zejména v první půli vůbec neexistoval, přiznával Darida. Taktika protiútoků z hlubokého bloku selhala…

Náš útok zejména v první půli vůbec neexistoval, přiznával Darida. Taktika protiútoků z hlubokého bloku selhala…

Své hodnocení k nezdařilému utkání, na nějž budeme chtít co nejrychleji zapomenout, přidal také kapitán týmu Vladimír Darida, který přebral pásku po zraněném Bořku Dočkalovi.

„Do zápasů s takovými top týmy, jako je třeba právě Anglie, je potřeba i trochu štěstí, ale to bohužel nestálo na naší straně. Dva tři góly padly jenom po našich odrazech, tedy vlastenci, do toho ještě velmi sporná penalta… je to strašná škoda, jak to dopadlo,“ hledal ta správná slova osmadvacetiletý záložník původem z Plzně.

Po důkladném přezkoumání je nyní už jasné, že součástí taktiky bylo hrát na protiútoky, které ovšem v prvním poločase vůbec nevycházely. Ve výsledku tu (s trochou nadsázky) máme za první půli dvě šance pro domácí a žádnou pro český výběr.

„Snažili jsme se držet pevný blok a z něho se dostávat do rychlých protiútoků, ale bohužel jsme se pak (v té útočné fázi) trochu ztráceli. Nedokázali jsme podržet balony, abychom se zapojili do nějaké kombinace, což nám vlastně až do druhého poločasu nevycházelo,“ přiznával Darida.

V té době bylo však už pozdě, Češi tahali za tu kratší část provazu. „Když už jsme to otevřeli a hráli odvážněji, tak nás opět uzemnily góly Anglie, které prostě nemůžeme dostávat. Všechno to byly nabídnuté šance. V takovémto typu utkání je potřeba mít trochu štěstíčka na své straně a to jsme my neměli…,“ mrzelo ho.