Rooney: Liverpool a titul? To bych nepřežil! Už teď více než 20 let mluví o své poslední trofeji

Rooney: Liverpool a titul? To bych nepřežil! Už teď více než 20 let mluví o své poslední trofeji

Vzájemná nevraživost mezi Manchesterem United a Liverpoolem je po celém světě známá. Jedná se o hodnoty, které si v sobě přenecháte, i když už daný klub opustíte. Skvělým příkladem nám je Wayne Rooney, který ač se narodil v Liverpoolu, tak oblékal trikot Rudých ďáblů a nyní se do svého starého rivala opět opřel.

„Já jen doufám, že se Manchesteru City podaří to vedení na čele tabulky udržet až do konce sezony,“ nechával se slyšet hráč s přezdívkou „Wazza“, jenž momentálně hraje v americké MLS za D.C. United.

Důvody, proč tak říká, jsou zřejmé. „Tohle není jen rivalita, ale celkově ta mentalita hráčů a fanoušků Liverpoolu. V roce 2005 vyhráli svou poslední větší trofej (Liga mistrů) a dodnes je slyšíte o tom vyprávět. Každým dnem tím žijí. Jen ta představa, že by se tohle mělo opakovat, je pro mě k nevydržení,“ vysílal rýpavý vzkaz směrem do města Beatles.

Jurgen Klopp a jeho svěřenci z červené družiny jsou momentálně ve dvou soutěžích, což znamená, že bojují o stále dvě skvostné trofeje. Tou jednou je již několikrát zmíněná Premier League, kde jim chybí jen jeden bod na Manchester City, a tou druhou je Liga mistrů, kde se Reds dostali mezi nejlepší osmičku týmů. Nyní na ně čeká bitva s Portem, s nímž se utkali už loni. Tehdy jej za venkovního výprasku 5:0 vyprovodili z turnaje poměrně hladce.

„Jedna trofej v roce 2005 a stále o tom mluví, jako kdyby se to stalo teprve nedávno. Podobně jako o svých ligových úspěších ještě před vznikem Premier League. Neumím a nechci si představit, že by zase z jedné trofeje žili dalších patnáct let,“ dodával Rooney.