Našeho soupeře jsme téměř do ničeho nepustili, těšilo lodivoda Anglie, jehož tým zdobili i hladoví mladíci

Našeho soupeře jsme téměř do ničeho nepustili, těšilo lodivoda Anglie, jehož tým zdobili i hladoví mladíci

Drtivá výhra v prvním kvalifikačním utkání skupiny a následné ovace ve stoje. To byl scénář, který se dočkal své reálné podoby, když angličtí fotbalisté před zraky domácích fanoušků zničili Českou republiku.

Ať už byl podle reakcí některých lidí výsledek dílem náhody, a že dva až tři góly byly opravdu smolné, trenér anglické reprezentace věří, že bylo jeho mužstvo v zápase vždy minimálně o jeden krok napřed. „Cítím se nadšeně z toho, co jsem měl možnost vidět. Začali jsme možná trochu ospale, ale jakmile jsme se dostali do tempa, nepustili jsme soupeře k ničemu. Presovali jsme vysoko, vyhrávali jsme odražené míče, pokoušeli se o průniky do vápna, dělali jsme přesně to, co se od nás očekávalo a za to jsme byli i odměněni dvěma góly před odchodem do šaten,“ poohlížel se Gareth Southgate za děním v první půli hry, v níž (jak už bylo avizováno) Češi bohužel zapomněli, jak útočit.

Za Anglii zářil zejména Raheem Sterling, ale postupně se na hřišti představili i jiní mladíci, kteří toužili po své příležitosti. „Byl jsem příjemně potěšen tím, co jsem viděl. Sancho, Hudosn-Odoi, Rice, spousta mladých kluků má obrovský potenciál, aby z nich jednoho dne vyrostli profesionální fotbalisté. Můžete vidět, jak jsou hladoví dávat góly. A ačkoliv tam byly úseky ve druhém poločase, kdy jsme mohli vyřešit pár věcí lépe, stále jsem velice šťastný s tím, jak to dopadlo,“ těšilo ho.

A protože se Anglie nebála do hry vyslat takové mladíky, bylo to jasným signálem i pro trenéra české reprezentace, že byl náš soupeř kvalitou na úplně jiné úrovni. „Nemyslím si, že jsme do Wembley přiletěli nějak vystrašeni, i když proti nám stál velice těžký soupeř. Neuměli jsme se jen vypořádat s jejich rychlostí a kvalitou v zakončení,“ poukazoval Jaroslav Šilhavý, kde viděl chyby. „Po poločase jsme se však nehodlali zlomit, chtěli jsme hrát dál, což ocenili i diváci, jenže pak bohužel přišly ty nešťastné góly. Myslím si, že jsme si vytvořili dost šancí, abychom si aspoň jednu branku zasloužili, žádnou jsme ale nedali,“ dodával lodivod českého týmu, který se pokusí se svými svěřenci co nejrychleji otřepat, už v úterý na ně totiž čeká přátelské střetnutí s Brazílií.