Ani já u národního týmu nebudu věčně, kroutí hlavou Deschamps, jenž už překvapivě zná jméno svého nástupce

Ani já u národního týmu nebudu věčně, kroutí hlavou Deschamps, jenž už překvapivě zná jméno svého nástupce

Občas stačí opravdu jen pár slov, abyste ve fotbalovém světě způsobili další „BooM“. Trenér reprezentačního týmu Francie vyslal do éteru zprávu, která zrovna nemusí potěšit veškeré příznivce Les Blues, nicméně zase za sebou nechal slibný signál, že i po jeho odchodu bude o úspěchy postaráno.

„Abych k vám byl zcela upřímný, tak dříve nebo později očekávám, že mě někdo nahradí,“ překvapoval během tiskové konference Didier Deschamps, jenž prakticky stále ještě poměrně nedávno oslavil zlatý úspěch na mistrovství světa v Rusku.

„Ať už se té změny dočkáme dobrovolně, nebo přijde tou ‚vynucenou‘ cestou, pak vím, že budu na pozici šéfa lavičky vyměněn. To vše je ale jenom díky jednomu muži, kterému to nemám vůbec za zlé, protože je naprostým mistrem ve svém oboru,“ pokračoval padesátiletý architekt úspěchu, přičemž ukazoval prstem směrem do hlavního města Španělska.

A jak už sami dobře tušíme, na trůn Realu Madrid neusedl (opět) nikdo jiný než Zinédine Zidane. „Neprozradím vám sice, kdy mě tu nahradí, ale mohu se vám zaručit, že k tomu jednoho dne dojde. Jeho budoucnost leží v rukách národního týmu,“ říkal Deschamp poměrně sebevědomě, čímž naznačoval, že možná ví více než ostatní jeho kolegové z branže.

Pokud bychom si měli zaspekulovat, dá se očekávat, že Zidane bude chtít nejdříve ustálit situaci v  Madridu, kde byl nedávno jmenován (staro)novým manažerem, a následně bude útočit na ty největší evropské primáty. Na národní tým má ještě brzo, ovšem dle jeho starších rozhovorů se dá očekávat, že se nejedná o trenéra na nějakou dlouhou trať. Práce, jako je ta v Realu, vyžaduje každodenní tvrdé úsilí, které se na člověku může podepsat i psychicky. Právě o tomto Zidane mluvil v době svého prvního odchodu z Bílého baletu.