Mourinho: Dohoda s Realem byla blízko, ale já ji odmítl. Příští sezonu chci útočit na titul Ligy mistrů

Mourinho: Dohoda s Realem byla blízko, ale já ji odmítl. Příští sezonu chci útočit na titul Ligy mistrů

Jaké ambice by mohl mít trenér, který byl ještě nedávno považován za jednoho nejlepších ve svém oboru? Pochopitelně jen ty nejvyšší! Což dokazuje José Mourinho dnes a denně. A to bez ohledu na to, že jej z posledních dvou angažmá za doprovodu velice nepříznivých výsledků vyhodili.

„Někdy se ty okolnosti tak sejdou, že už člověk není schopný ovládat to, co se děje kolem něho. Já sám sebe považoval za naprostou špičku v oboru, ale jako všude jinde platí, i já se měl kolikrát co učit. V mém případě však nešlo o tu taktickou stránku věci, nýbrž o přístup ze strany klubu. Už nikdy více nepůjdu tam, kde nebudu přesně vědět, co se ode mě požaduje a co všechno je vedení k naplnění tohoto cíle ochotno podstoupit,“ narážel Mourinho jak na Chelsea, tak i Manchester United. Zejména u Rudých ďáblů mu vedení v jeho poslední sezoně nebylo schopné darovat ty hráče, jaké si poručil. Ba dokonce se začalo i spekulovat, že si jména, jako je Fred nebo Lindelof, ani on sám nevybral…

„Nemůžu říct, že si život bez fotbalu zrovna užívám, ovšem také si na nic nestěžuji. Někdy je prostě člověku dán čas, aby si mohl urovnat myšlenky. Já jsem třeba během této doby (co je bez práce) měl možnost přijmout už na tři nabídky, ale všechny jsem je odmítl,“ reagoval portugalský kouč, jenž neuvedl sice přesné názvy týmů, avšak jeho další fráze nám ihned napověděla. „Mým cílem je se už v červnu vrátit do akce, a to do klubu, kde hráči nebudou víc jak manažer a kde si klub bude stát za svým rozhodnutím, které mým jmenováním učiní,“ dodával, čímž narážel opět na Rudé ďábly a zejména Paula Pogbu, ale například také na Bílý balet a Sergia Ramose.

Dle šéfa LaLigy byl přitom Mourinho horkým kandidátem na horké křeslo Realu Madrid. Vše podle něj bylo dohodnuto, José však návraty do starých funkcí nakonec odmítl. „Jediný tým, do kterého jsem byl ochotný se vrátit, byla Chelsea. Ostatní jsem i skrze jejich nabídky slušně odmítl,“ reagoval šestapadesátiletý kouč, jenž tímto tvrzením kromě Realu smetl ze stolu i možnost vést jednoho dne opět Inter Milán. „Rád bych v příští sezoně zase útočil na titul Ligy mistrů. Není moc manažerů, kterým se to povedlo ve třech odlišných klubech, chtěl bych být jedním z nich. Liga mistrů je ta nejvyšší úroveň fotbalu. Přesně ta, kam patřím já,“ uzavíral Mourinho.