Courtoisův kiks obletěl svět a gólman Realu zuří: Mám pocit, že se mě media pokouší zabít

Courtoisův kiks obletěl svět a gólman Realu zuří: Mám pocit, že se mě media pokouší zabít
OBSAHUJE VIDEO

Jako světově známá osobnost musíte často počítat s tím, že pokud se něčím prezentujete, ať už pěkným nebo záporným, obletí to celý svět. V téže situaci se nedávno ocitl brankář Realu Madrid Thibaut Courtois, který si svým kiksem vysloužil řadu posměšků.

A jak už to bývá zvykem, jakmile se nedaří, ozvou se všichni možní pochybovači. Když Bílý balet v této sezoně začal výsledkově i výkonnostně tápat, čehož byl přímou účastní rovněž gólman Courtois, sváděla se část viny právě na něj. Sám brankář bohužel toto tvrzení při další reprezentační pauze nevyvrátil, neboť se během utkání Belgie s Ruskem (3:1) podepsal pod jediný gól soupeře.

„Štve mě to, jak se k tomu všichni staví. Jsem jedním z nejlepších brankářů vůbec, ale občas mám pocit, že se mě media pokouší zabít,“ pravil Courtois v rychlé výpovědi pro El Espanol, kde mimo jiné vysvětloval svůj poslední výpadek. „Byla to bohužel má chyba. Normálně se s podobnými situacemi vypořádám bez problémů, ale tady rozhodovala ta sekunda nerozvážnosti navíc…,“ poukazoval, co vedlo k tomu, že byl jeho výkop směrován na blízkého hráče soupeře, který vmžiku dal gól.

V Courtoisův neprospěch mluví i současná situace v Realu Madrid. Zinédine Zidane si začal po svém opětovném příchodu do klubu dělat pořádek, což nakonec vyústilo návratem dříve stabilní opory Keylora Navase mezi tři tyče. Zdali se Thibaut vrátí do základu, to je pro tuto chvíli velkým otazníkem. „Nevím, co přijde, ale budu na sobě makat. Trénuji každým dnem a cítím se dobře. Věřím, že můj čas ještě přijde,“ dodává belgická jednička.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.