Van Dijk: Nizozemsko se muselo hodně poučit, aby mohlo vykročit opět na cestu úspěchu

Nizozemsko se v neděli pokusí přesvědčit veřejnost, že je z krize venku. V posledních letech se výsledkově této zemi s bohatou historií nedařilo, což bylo dokázáno absencí na vrcholných turnajích ve Francii a Rusku. Nová parta si však věří, že se může na Euro 2020 prokousat i přes skupinu, ve které je i obávané Německo.

Van Dijk: Nizozemsko se muselo hodně poučit, aby mohlo vykročit opět na cestu úspěchu

Karta se možná obrátila. Zatímco Oranjes jsou na vzestupu, Němci se trápí. Hvězdou nizozemského týmu je obránce Liverpoolu Virgil van Dijk, který věří, že je v silách jeho týmu na vrcholný evropský turnaj postoupit. Již v neděli jeho tým v Johan Cruijff Aréně vyzve silného soupeře a napoví, jak je připraven.

Ronald Koeman postavil pro začátek kvalifikace zajímavé mužstvo, které čítá hvězdy jako Van Dijk, Memphis Depay nebo Gorginio Wijnaldum. I tak si je zkušený stoper Liverpoolu vědom, jaká síle bude v neděli večer čelit.

„Nizozemsko se muselo hodně poučit, aby mohlo vykročit opět na cestu úspěchu. Cítím, že nás čeká období, které může opět psát historii. Již v neděli nás čeká náročný duel, ale nemyslím si, že bychom byli outsiderem. Nemám strach, že by se někdo v týmu nedokázal patřičně vyhecovat na Němce. Můžeme dosáhnout dobrého výsledku a výhra by byla zajímavým bonusem,“ prohlásil Van Dijk na sobotní tiskové konferenci.