Kvintet levých obránců ve formě: Jaké klenoty ukrývají nejlepší evropské ligy?

Kvintet levých obránců ve formě: Jaké klenoty ukrývají nejlepší evropské ligy?

Definitivně pryč jsou již časy, kdy obránci měli jen bránit a nechat lidi před sebou, aby útočili. Dnešní pojetí hry se vyvinulo do jiné strategie, a také krajní beci v mnoha ohledech pomáhají při snaze vstřelit soupeři branku. Podívejme se na pět nejlepších evropských ligových soutěží. Z každé jsme vybrali jednoho levého obránce, který v této sezóně zaslouží nejvíce pozornosti.

Ligue 1 - Ferland Mendy (Lyon)

Lyon si v této sezóně nevede zle. V Lize mistrů se nedostal mezi osm nejlepších až po venkovním nezdaru s Barcelonou, ale v Ligue 1 mu patří třetí příčka. Velkou zásluhu na tom má levý obránce Mendy, který je v defenzivní činnosti téměř stoprocentní, ale i směrem dopředu svým spoluhráčům výrazně pomáhá. V této sezóně si navíc připsal již tři branky a dvě asistence.

Premier League - Lucas Digne (Everton)

Také druhé jméno v tomto žebříčku náleží francouzskému obránci. Lucas Digne byl na Camp Nou považován za nepotřebného, ale v Premier League dokazuje, že je velice talentovaným. Everton koupil zlatého defenzivního muže, který je silný v obraně, ale také směrem dopředu umí zahrozit. Dokládají to tři vstřelené branky a čtyři asistence.

Serie A - Alex Sandro (Juventus)

Stará dáma si uměla vždy opatřit kvalitní palebnou sílu v ofenzivní lajně, ale také vždy myslela na to, jak by ji mohli obránci pomoci. Již několik sezón je nadmíru spokojena se službami brazilského obránce Alexe Sandra. Talentovaný hračička by se hodil i na křídlo, ale defenzivní povinnosti si plní a pomáhá i tam, kde by nemusel. I díky tomu jeho tým míří za dalším ligovým titulem v řadě.

Bundesliga - Marcel Halstenberg (Lipsko)

Na levém kraji obrany zatím v Bundeslize nejlépe operuje Marcel Halstenberg. Kmenový hráč Lipska je jasným moderním obráncem, který umí přerušit útočnou snahu soupeře, ale zároveň i on sám má ofenzivní mentalitu. V této sezóně se zdá být jistotou svého týmu a umí být i produktivní. Ve třiadvaceti zápasech si připsal jednu branku a šest asistencí.

LaLiga - Jordi Alba (Barcelona)

Výrazná opora katalánského velkoklubu z posledních let. Jeho spolupráce s Messim se jeví jako základní pilíř k úspěchu. Podobně na tom byl v konkurenčním Realu Marcelo s Ronaldem. Jordi Alba je moderním obráncem, který si v první řadě plní své defenzivní povinnosti, ale jakmile se naskytne možnost, žene se se svými spoluhráči kupředu.