Cavani opět spojován s Chelsea. Proč by opustil komfortní zónu v Paříži a vydal se do neznáma?

Cavani opět spojován s Chelsea. Proč by opustil komfortní zónu v Paříži a vydal se do neznáma?

Dvaatřicetiletý uruguayský kanonýr Edinson Cavani má i vzhledem ke svému věku stále dobré statistiky. V barvách Paris Saint-Germain je však dlouhodobě stavěn na vedlejší kolej, což se jemu samotnému příliš nezamlouvá. Každý rok se spekuluje o tom, že by mohl měnit klubové barvy, a také letos v létě nebude mít o zájemce nouzi. O jeho služby se údajně uchází londýnská Chelsea.

Cavani je na jednu stranu ve Francii chválen za své výkony, ale prakticky nikdy neměl možnost se stát hlavní palebnou silou svého celku. Dlouhou dobu kryl záda Ibrahimovičovi, po jeho odchodu pak hraje druhé housle na úkor Neymara a Mbappého. Nepředpokládá se, že by v létě zámožný francouzský gigant některého z těchto zmiňovaných prodával, proto se nabízí prostor pro odchod Cavaniho.

Uruguayský legionář si je vědom svého věku a ví, že se jeho kariéra pomalu blíží ke svému konci. Proto se objevily i spekulace, že by mohl volání londýnské Chelsea vyslyšet a pomoci ji k návratu na vrchol. Na Stamford Bridge potřebují efektivního střelce a Cavani může přijmout novou výzvu, která by z něj udělala miláčka publika.

Přestože odehrál v této sezóně jen 27 zápasů, zaznamenal již 22 branek a 8 asistencí. To svědčí o tom, že ho kvalita stále neopustila. V PSG je však nepravděpodobné, že by se stal více vytěžovaným. Chelsea by mu mohla nabídnout vyhřáté místo v základní sestavě a možnost stát se třeba i králem střelců Premier League. To už jsou pádné argumenty na to, aby opustil svou komfortní zónu, a vydal se vstříc novému dobrodružství.