Coutinho jednou nohou z Camp Nou. Nahrazen by mohl být další tváří z Liverpoolu

Coutinho jednou nohou z Camp Nou. Nahrazen by mohl být další tváří z Liverpoolu

Brazilský legionář Phillippe Coutinho si představoval svou anabázi na Camp Nou určitě jinak. Ofenzivně laděný hráč byl katalánským gigantem draze vykoupen z Liverpoolu, ale na novém působišti se mu příliš nedaří. Ztráta místa v základní sestavě a nespokojenost hráče nahrávají do karet spekulacím hovořícím o jeho letním odchodu. Nahradit by ho mohla další tvář z Anfield Road.

Podle posledních informací ze Španělska se má vedení Barcelony sejít se zástupci Coutinha a řešit, zda by nebylo lepší jej v létě uvolnit. O svou budoucnost se bát nemusí, neboť na něj na Ostrovech cílí například Manchester United.

Španělský deník Marca mluví o jeho konci na Camp Nou již jako o hotové věci a nikdo tomuto názoru nerozporuje. I někteří odborníci se domnívají, že brazilská hvězda do herních plánů Barcelony nezapadá.

Barcelona však věří, že by za něj mohla nalézt náhradu opět na Anfield Road. V minulosti se ji z této adresy vyplatilo vykoupit Luise Suáreze, nyní má v plánu ulovit africkou hvězdu Sadia Maného. Ten je poslední roky jedním z pilířů vzestupu Liverpoolu a tamní kouč Jürgen Klopp na něj nedá dopustit.

Pro Maného mluví také fakt, že se dokáže snadno přizpůsobit různým herním stylům a navyknutí na taktiku Barcelony by nemuselo být zdlouhavé. Jisté ale je, že pokud by zvedl z Liverpoolu kotvy, vyšlo by to katalánský klub na pořádný balík. Kouč Reds totiž nedávno prohlásil, že by rád zachoval tuto partu a v létě se zbytečně neoslaboval.