Alaba: V Bayernu se cítím dobře, ale dokážu si to představit i jinde. Třeba Arsenalu fandím odmalička

Rakouský legionář ve službách Bayernu Mnichov už zaznamenal v barvách bavorského giganta víc jak 300 soutěžních zápasů a cítí se spokojený. I tak se ale v posledních týdnech hojně spekuluje o jeho odchodu do Španělska či Anglie. Jak šestadvacetiletý rodák z Vídně naznačil, nebránil by se vyzkoušet si to na Emirates.

Alaba: V Bayernu se cítím dobře, ale dokážu si to představit i jinde. Třeba Arsenalu fandím odmalička

Alba patří již mezi zkušenější tváře bundesligového mistra, který na jeho schopnosti vsází již několik sezón. O jeho služby je zájem ale i jinde, což dokládá prakticky každé přestupové okno. Také v létě se pokusí Bayern svou hvězdičku udržet, ale v případě zajímavé nabídky ji za každou cenu bránit nebude.

Alaba se nechal slyšet, že by si rád vyzkoušel španělskou či anglickou nejvyšší soutěž. Na reprezentačním srazu Rakouska však před novináři zopakoval, že není nucen Bayern opouštět a cítí se zde spokojený. Na tiskové konferenci také poukázal na aktuální sílu svého klubu a fakt, že se pere o další ligový titul v řadě.

„V Bayernu se cítím velmi dobře, ale samozřejmě si dokážu představit, že můžu hrát i jinde. Každý rok se objevuje několik nabídek, ale pod tlakem nejsem. Určitě bych si chtěl někdy zahrát ve Španělsku nebo Anglii. Od malička jsem fanouškem Arsenalu a je to klub mého srdce. Cesta tam je ale hrozně trnitá a nevím, zda by současný kouč využil universálního obránce mého typu,“ zavtipkoval Alaba před novináři.