Novák: Proti Anglii jsme si zasloužili prohrát, ale ne tolik. Teď jsme fanouškům dlužni

Novák: Proti Anglii jsme si zasloužili prohrát, ale ne tolik. Teď jsme fanouškům dlužni

Česká reprezentace nezačala svou kvalifikaci o Euro 2020 zdárně a v Anglii 0:5. Historický debakl je v očích fanoušků velkou ránou, čehož si je vědom i obránce Filip Novák, který své spoluhráče burcuje k nápravě v přátelském utkání s Brazílií. Se silným jihoamerickým soupeřem změří síly v domácím prostředí již v úterý.

Vystoupení ve Wembley je možné hodnotit jako blamáž, která se dala ale očekávat. Anglie je velmi silným týmem na mezinárodním poli, což dokázala již během světového šampionátu v Rusku, kam dokráčela až do semifinále. Obránce tureckého Trabzonsporu nyní tuší, že si fanoušky potřebuje český výběr opět naklonit na svou stranu.

„Je to možnost, jak zvednout nám i fanouškům náladu. Doufám, že to tak každý hráč i vezme, že jsme fanouškům něco dlužni. Pro mě ten výsledek 0:5 byl až moc krutý, myslím, že jsme si to nezasloužili. Zasloužili jsme si prohrát, ale tolik,“ přiznal český legionář.

Kanárci patří mezi světovou elitu a také proti nim to nebude nic jednoduchého, přestože ve svém kádru postrádají celou řadu hvězd v čele s Neymarem. „Bude to asi podobný soupeř, který bude dominovat na balonu, bude nás chtít prokombinovat. Možná ještě silnější na balon unež Anglie, takže pro nás to bude určitě těžší. Musíme na ně ale vletět a nečekat, až oni dají gól,“ dodal Novák.