Čelůstka: První místo v naší skupině je už obsazené. Stále je však o co hrát

Čelůstka: První místo v naší skupině je už obsazené. Stále je však o co hrát

Spokojený nemohl být po historickém debaklu od Anglie v týmu české reprezentace nikdo. V pražském hotelu Don Giovanni pak hráči rozebírali s koučem Šilhavým všechny chyby, aby se dokázali připravit na další zvučný tým. Již v úterý svede národní tým souboj s Brazílií, která patří mezi světovou elitu.

Další zápas české reprezentace je sice přátelský, ale má co napravovat. Hořká páteční porážka by mohla být zapomenuta, kdyby se proti Kanárkům podařila uhrát dobrý výsledek. Podle obránce Ondřeje Čelůstky to není nemožné, pokud se hráči budou držet pokynů, které jim kouč Šilhavý naordinuje.

„Musíme být aktivnější, přesnější, přímočařejší, musíme se vyhnout chybám. Čekají nás sice Brazilci, momentálně společně s Anglií a Francií nejprestižnější soupeř na světě, ale i tak musíme ovládat míč více než ve Wembley,“ netají se český legionář s klubovou příslušností v Turecku jasným plánem, jak odčinit nezdar v Londýně.

„Je potřeba získávat balóny a donutit soupeře, aby také bránil a my si mohli vytvářet šance. A přitom se v defenzivě musíme soustředit na naši kompaktní hru. Bude náročné něco takového proti Brazilcům hrát, ale nikoliv nereálné,“ soudí zkušený obránce.

Další kvalifikační duely sehraje český výběr v Červnu s Bulharskem a Černou Horou a také Čelůstka tuší, že by se mohl lámat chleba už tady. „V nich se bude rozhodovat o všem. První místo v naší skupině je obsazené, takže nás čeká boj o druhou příčku. Nebude snadný už třeba kvůli termínu, protože řada z nás už bude mít po sezóně a bude třeba se udržovat ve formě. Musíme to ale zvládnout,“ dodává devětadvacetiletý hráč Antalyasporu.