Hapal: Asi nás svázala nervozita. Takticky jsme to zvládli, ale trápí nás bídná produktivita

Slovenská reprezentace nevstoupila do kvalifikace o Euro 2020zdárně. V Cardiffu nakonec svěřenci českého kouče Pavla Hapala padli rozdílem branky, kteoru v úvodu vstřelil Daniel James. Slováci tak nenavázali na úspěšný přípravný zápas s Maďarskem, ve kterém vyhráli 2:0.

Hapal: Asi nás svázala nervozita. Takticky jsme to zvládli, ale trápí nás bídná produktivita

Cardiff City Stadium bylo pro Slovensko nedobytnou baštou a ztráta tří bodů mrzí, protože hosté ve druhém poločase dokázali soupeře přehrávat, ale branky nevstřelili. Jisté je, že pokud pomýšlí na účast na evropském šampionátu, budou muset v dalším duelu v červnu porazit Ázerbájdžán. Hapal proti Walesu postavil do hry tým, který se prezentoval výhrou proti Maďarsku, ale na Ostrovech uspět nedokázal.

„Možná hrála v prvním poločase roli nervozita. Ztratili jsme tam hodně míčů a prohrávali osobní souboje. Gól jsme inkasovali po naší chybě, v prvním poločase víc šancí neměli. V tom druhém jsme byli lepší. V závěru jsme je dokázali zavřít, což mě těší, ale vadilo mi, když jsme se v prvním poločase nechali zaskočit jejich agresivitou a rychlostí,“ hodnotil Hapal vstup Slovenska do kvalifikace.

„Individuální výkony hráčů nechci hodnotit. Působili jsme však kompaktně jako tým, v závěru jsme je tlačili, ale nepodařilo se nám vyrovnat. Zvládli jsme to takticky, ale měli bychom zlepšit produktivitu. Ve dvou zápasech jsme dali jen dva góly, což je málo,“ dodal někdejší kouč pražské Sparty.