Panákova rekonvalescence je jako na houpačce, kabina ho však podporuje: Nemůžu říct na nic křivé slovo

Již pár týdnů už je součástí Sparty také exkarvinský stoper Filip Panák, který je stále v rekonvalescenci, nicméně jeho návrat do hry by mohl proběhnout ještě v průběhu jarní části této sezony.

Panákova rekonvalescence je jako na houpačce, kabina ho však podporuje: Nemůžu říct na nic křivé slovo

V jaké fázi je nyní? "Posouvá se to a doufám, že se brzy zapojím do tréninku. Chvíli to vypadá lépe, pak se to trochu zhorší. Je to jako na houpačce, ale celkově jdeme správným směrem," informovala na webu sparta.cz jedna z posledních akvizic letenského "S".

K žádnému termínu se však budoucí spoluhráč Hložka, Drchala či Kangy se sedmadvacítkou na zádech neupíná. "Nechci dělat žádné prognózy. Dělám všechno, aby to bylo co nejdřív. Pevně věřím, že se vrátím ještě v této sezoně, ale uvidíme. Po zranění jsem byl asi měsíc v nemocnici a nemohl rehabilitovat tak, jak bych chtěl. Koleno se nehýbalo, udělaly se mi srůsty, které nyní praskají. Je to složité v tom, že tě koleno tahá, jednou to bolí na jedné straně, podruhé na druhé. Někdy to bolí víc, někdy míň. Musí se tomu pak přizpůsobit míra zátěže. Chci poděkovat fyzioterapeutům a kondičním trenérům, že se mnou pracují a celé to se mnou snáší," vyprávěla na oficiálních stránkách svého zaměstnavatele bývalá ikona MFK.

Do dění v kabině kvůli individuální práci ještě tolik nezasahuje. Nejvíce je však v kontaktu se Sáčkem či Pulkrabem. "Není to příjemné v tom, že nejsem tolik v kontaktu s týmem. Jsem s nimi v kabině, ale oni jdou na hřiště a já jdu do posilovny. Když jdou do posilovny, já jdu do bazénu. Nejvíc v kontaktu jsem vždy se zraněnými hráči. Strašně se těším, až budu na hřišti a s týmem si zahraju. Přišel jsem do týmu, který funguje, a nemůžu si na nic stěžovat. Je to pro mě milé překvapení po tom, co jsem četl, že se tady prý dělo. Nic takového se tady neděje a mám z toho jen pozitivní pocity. Nemůžu říct na nic křivé slovo. Kabina je v pohodě, samozřejmě tomu pomohly vyhrané zápasy a to, že tým šlape," doplnil po třinácti vyhraných duelech v roce 2019 třiadvacetiletý Panák, jenž ještě před třemi lety oblékal trikot TJ Lokomotiv Petrovice.