Mourinho o Mbappém: Neříkám, že je nejlepší, ale rozhodně nejdražší. Je nemožné ho nyní vykoupit

Mourinho o  Mbappém: Neříkám, že je nejlepší, ale rozhodně nejdražší. Je nemožné ho nyní vykoupit

Portugalský kouč José Mourinho byl ještě před pár týdny spojován se Santiago Bernabéu, ale nakonec se vedení Realu Madrid rozhodlo do funkce dosadit Zidaneho. To však neznamená, že vyhlášený stratég velmi brzy na nějaké adrese otěže nepřevezme. Novináři se ho vyptávají neustále, zájem má například milánský Inter, ale Special One mlčí. Jeho výroky na adresu ostatních však budí emoce, stejně jako ten poslední, ve kterém skloňoval cenovku francouzské hvězdy Kyliana Mbappého.

Už v Monaku byl Mbappé považován za obrovskou hvězdu budoucnosti. Po přestupu do PSG spolu s Neymarem odstavili Cavaniho na vedlejší kolej a na světovém šampionátu už patřil mezi nejlepší tváře Francie, která vrcholný turnaj nakonec ovládla. Mnozí se domnívají, že Mbappé již do pár let bude získávat pravidelně Zlaté míče, ale Mourinho je v tomto tvrzení opatrnější.

Bývalý kouč Manchesteru United se k francouzskému zázraku vyjádřil pro tamní listy, neboť byl spojován s přesunem do Realu stejně jako hráč. Madridský gigant prý velmi stojí o jeho služby, ale podle Mourinha je prakticky nemožné jej z PSG vykoupit. Už do Paříže mířil z Monaka za 180 milionů eur.

„Rozhodně bych netvrdil, že je aktuálně nejlepším hráčem na světě. Ale podle mého názoru asi vede v tržní hodnotě. Myslím si, že je v tuto chvíli prakticky neprodejný a PSG může být v klidu. Pokud by to chtěl někdo přeci jen zkusit, asi bych mu popřál jen hodně štěstí,“ reagoval Mourinho na adresu Mbappého, který v této sezóně Ligue 1 nastřílel již 26 branek.