Uhrin: Reprezentanti mají 3 měsíce do další kvalifikace, aby se z toho oklepali

Národní tým si z Anglie přivezl vysokou porážku z Anglie a v úterý večer před domácím publikem proti Brazílii ji bude chtít napravit. Podle Dušana Uhrina staršího by se však nemuselo bít na poplach ani po případném dalším neúspěchu proti favoritovi.

Uhrin: Reprezentanti mají 3 měsíce do další kvalifikace, aby se z toho oklepali

"Mají pak tři měsíce do další kvalifikace, aby se z toho oklepali. Není to kvalifikace, je to svátek fotbalu a náš tým v něm může jenom získat," citoval server ceskatelevize.cz slova kouče vicemistrů Evropy z roku 1996.

V podobném duchu hovořil také Ladislav Vízek. "Ono jim to neublíží. Tihle kluci jsou zvyklí prohrávat s týmy na tomhle levelu. "Mluvil jsem o zápase s Anglií s bývalým trenérem nároďáku a ten mi řekl: to není o taktice – tady je to o tom, kdo to umí a kdo to neumí," pronesla na portálu ceskatelevize.cz legenda Dukly, která se zastala Jaroslava Šilhavého. "Protože se tam změnila atmosféra – jeho předchůdce Karel Jarolím byl takovej protivnej. Ale nakonec je jedno, kdo to vede. Hlavní jsou hráči. A těch moc nemáme," doplnil Vízek, který je ohledně naší kvalifikační skupiny optimistou a pořád si myslí, že ze druhého místa půjde postoupit.

V Edenu půjde v sestavě čekat celá řada změn a možná dojde na více slávistů, kteří se podle Vízka budou chtít předvést a budou jezdit po zadku. "Ani případná vyšší porážka by těm hráčům nic neudělala, rozjedou se ke svým týmům a za chvíli na to zapomenou, ale je to otázka hlavně pro trenéra, aby si z toho vzal ponaučení. Jardovi Šilhavému přeju, aby tomu týmu dal tvář," uzavřel na stránkách ceskatelevize.cz čtyřiašedesátiletý vítěz Olympijských her z roku 1980.