Uhrin: Reprezentanti mají 3 měsíce do další kvalifikace, aby se z toho oklepali

Uhrin: Reprezentanti mají 3 měsíce do další kvalifikace, aby se z toho oklepali

Národní tým si z Anglie přivezl vysokou porážku z Anglie a v úterý večer před domácím publikem proti Brazílii ji bude chtít napravit. Podle Dušana Uhrina staršího by se však nemuselo bít na poplach ani po případném dalším neúspěchu proti favoritovi.

"Mají pak tři měsíce do další kvalifikace, aby se z toho oklepali. Není to kvalifikace, je to svátek fotbalu a náš tým v něm může jenom získat," citoval server ceskatelevize.cz slova kouče vicemistrů Evropy z roku 1996.

V podobném duchu hovořil také Ladislav Vízek. "Ono jim to neublíží. Tihle kluci jsou zvyklí prohrávat s týmy na tomhle levelu. "Mluvil jsem o zápase s Anglií s bývalým trenérem nároďáku a ten mi řekl: to není o taktice – tady je to o tom, kdo to umí a kdo to neumí," pronesla na portálu ceskatelevize.cz legenda Dukly, která se zastala Jaroslava Šilhavého. "Protože se tam změnila atmosféra – jeho předchůdce Karel Jarolím byl takovej protivnej. Ale nakonec je jedno, kdo to vede. Hlavní jsou hráči. A těch moc nemáme," doplnil Vízek, který je ohledně naší kvalifikační skupiny optimistou a pořád si myslí, že ze druhého místa půjde postoupit.

V Edenu půjde v sestavě čekat celá řada změn a možná dojde na více slávistů, kteří se podle Vízka budou chtít předvést a budou jezdit po zadku. "Ani případná vyšší porážka by těm hráčům nic neudělala, rozjedou se ke svým týmům a za chvíli na to zapomenou, ale je to otázka hlavně pro trenéra, aby si z toho vzal ponaučení. Jardovi Šilhavému přeju, aby tomu týmu dal tvář," uzavřel na stránkách ceskatelevize.cz čtyřiašedesátiletý vítěz Olympijských her z roku 1980.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.