Rosický dal práci svému známému, který se po 6 letech v Arsenalu přesunuje do Sparty. Na jakou pozici?

Rosický dal práci svému známému, který se po 6 letech v Arsenalu přesunuje do Sparty. Na jakou pozici?

Sparta, jež se připravuje na víkendové vystoupení v Mladé Boleslavi, přivedla další posilu. Tentokráte však nikoliv do hráčského kádru, nýbrž do realizačního týmu, který rozšířil Angličan Ben Ashworth, jenž se stal novým vedoucím fyzické přípravy.

A není to náhoda. Dvaačtyřicetiletého odborníka přivedl na Letnou sportovní ředitel slavného "S" Tomáš Rosický, který s ním působil čtyři sezony v Arsenalu.

Londýnský fyzioterapeut, jenž je v Praze od posledního březnového pondělí, působí ve sportu již dvacet let, během nichž pracoval i s ragbisty nebo olympioniky. Největší zkušenosti má však ve fotbale...

"Šest let jsem byl v Arsenalu. U prvního týmu jsem začínal v roce 2012 a končil v květnu 2018 společně s Arsénem Wengerem. Bylo to skvělých šest let, kdy jsme se postupně zlepšovali jak mimo hřiště, tak na něm. S realizačním týmem jsme byli skoro jako rodina," zavzpomínal si na webu sparta.cz Ashworth.

Jeho nový zaměstnavatel pro něj nebyl úplnou neznámou. "Spartu znám, její historie v evropském fotbale je neuvěřitelná. Samozřejmě ji znám i díky Tomášovi. Od chvíle kdy jsem tuhle práci vzal, jsem si také hodně zjistil. Pročetl jsem si 125 let dlouhou historii Sparty, která má opravdu velikou tradici. Je skvělé tu být," liboval si nový člen sparťanského štábu, na jehož první dojmy lze narazit na stránkách sparta.cz.