Daridova paralela s Rosickým, proti Brazílii se znovu zranil

Daridova paralela s Rosickým, proti Brazílii se znovu zranil

Elitní český záložník Vladimír Darida si v přátelském zranění s největší pravděpodobností obnovil zranění stehna. Podle serveru iSport.cz se ve čtvrtek v Německu podrobí důkladnému vyšetření. V případě horšího scénáře může chybět kmenový hráč Herthy Berlín až do konce této sezóny.

Že něco není v pořádku poznali i diváci zápasu s Brazílii. V 56. minutě totiž Daridu střídal Frýdek právě kvůli pravděpodobnému obnovení nepříjemného zranění. A v tuto chvíli můžeme sledovat onu paralelu s českým záložníkem Tomášem Rosickým. Ten měl během kariéry rovněž četné problémy se zraněními, mimo jiné stehna. V roce 2008 kvůli tomu dokonce vynechal Euro.

Daridu trápí zranění také delší dobu a shodou okolností hraje na úplně stejné pozici, jako kdysi Rosický. V této sezóně Darida naskočil ze zdravotních důvodů do pouhých deseti bundesligových utkání. „Trápí mě stejný sval jako před srazem. Ve čtvrtek podstoupím vyšetření a ukáže se, jak dlouho budu mimo,“ prozradil Darida serveru iSport.cz.

Vladimír Darida působí v Německu už od roku 2013, kdy odešel z tehdy mistrovské Plzně do jihoněmeckého Freiburgu. Ten však v sezóně 2014/15 sestoupil do 2. Bundesligy a Darida se stěhoval do Herthy Berlín, kde se vypracoval mezi nejdůležitější hráče klubu.