Bude se stěhovat další francouzský mistr světa?

Další mladý francouzský reprezentační zadák s titulem mistra světa v kapse bude k mání. Po přestupu Lucase Hernandeze do Bayernu Mnichov za 80 milionů eur, by se za podobnou částku mohl stěhovat i Samuel Umtiti, který zatím hájí barvy Barcelony.

Bude se stěhovat další francouzský mistr světa?

Pětadvacetiletý stoper přišel na Nou Camp v roce 2016 z Lyonu a čekalo se, že bude dlouhodobým řešením ve středu defenzivy. Ačkoli to tak někdy vypadalo, příchod Clementa Lengleta vše změnil. Jeho krajan totiž nastupuje po boku Gerarda Piquého pravidelně a z Umtitiho je rázem stoper číslo tři.

I proto se nahlas mluví o jeho odchodu. Tomu by se Barcelona nebránila, pokud by dostala odpovídající nabídku. Navíc v katalánské metropoli hodně výrazně pokukují po Matthijsi de Ligtovi z Ajaxu, který v devatenácti letech dělá nizozemskému celku kapitána. A vzhledem k tomu, že již podepsali jeho spoluhráče a krajana Frankieho de Jonga, není De Ligtův příchod vůbec ze světa fantazie.

Tím pádem by se Umtitiho pozice ještě výrazněji zhoršila. Sám Francouz si je toho moc dobře vědom a nechce čekat, až ho Ernesto Valverde posadí natrvalo na lavičku. Umtiti si příliš nepomohl ani vyjednáváním o nové smlouvě z loňského roku, kdy odmítl ustoupit ve výšce platu, kterou klub řešil kvůli dodržování finančních pravidel fair play. A k tomu má problémy s kolenem, operaci však dvakrát odmítl.

Zájem o jeho služby je hlavně z anglické Premier League. Levnou záležitostí ale jeho přestup nebude. V Barceloně má smlouvu do roku 2023 a výstupní klauzoli ve výši 500 milionů eur. Tato suma je ale krajně nepřijatelná vzhledem k okolnostem.