Hašek dal nahlédnout pod letenskou pokličku: Dělali jsme herní věci, přihrávkové drily, sprinty. Jediné, čemu se nedalo věnovat, byla taktika

Hašek dal nahlédnout pod letenskou pokličku: Dělali jsme herní věci, přihrávkové drily, sprinty. Jediné, čemu se nedalo věnovat, byla taktika

Sparta v roce 2019 šlape jako hodinky. Alespoň bodově, když se jí podařilo vyhrát ve všech třinácti duelech, do kterých nastoupila. Sedm v zimní přípravě a šest v nejvyšší tuzemské soutěže, s tím, že sedmý korálek na šňůrku se pokusí navléci již v sobotu na půdě Mladé Boleslavi, kterou dokázala skolit třikrát za sebou.

"Dostali jsme prodloužený víkend, všichni jsme si odpočali. Když budu mluvit za sebe, tak já jsem si reprezentační přestávku užil a teď už se těším na start ligy. Během reprezentační pauzy jsme ale samozřejmě i trénovali, dělali jsme hlavně herní věci, přihrávkové drily, sprinty. Jediné, čemu se nedalo věnovat, byla taktika, protože zhruba polovina kádru byla pryč. Ale i tak měly tréninky vysokou úroveň a tempo. Doufám, že to v sobotu prodáme," pronesl středopolař Martin Hašek, jehož slova vyšla na webu sparta.cz.

Prodloužit úspěšnou sérii by si moc přál i jeho švédský kolega David Moberg Karlsson. "Zatím jsem ve Spartě nezažil, jaké to je prohrát zápas. Doufám, že se na tom nic nezmění ani po sobotě. Máme kvalitní tým a všichni jsme od začátku jara pracovali naplno. Pokud v tom budeme pokračovat, není důvod, abychom nezvládli i další duel. Zápas v Mladé Boleslavi znamená, že nebudeme cestovat daleko, to je samozřejmě příjemné. Jak pro nás hráče tak i pro fanoušky, doufám, že jich dorazí hodně. Měl by to být dobrý duel," zavěštila si jedna ze zimních posil slavného "S".

To, že nepůjde o snadný úkol, ovšem moc dobře ví hlavní kouč Zdeněk Ščasný. Tím spíš, že tým z města automobilů během šesti jarních kol neprohrál. "Jsem plný očekávání, hráči se nám sjeli z reprezentačních srazů kompletně teprve ve středu, takže to není příjemné. Ale pokud chceme hrát na špici, tak musíme počítat s tím, že nám hráči budou odjíždět. Tak to mají všechna mužstva a je třeba se s tím vyrovnat. Boleslavi se daří, na jaře neprohráli jediné utkání. Je to nepříjemný soupeř, hodně jim pomohlo zimní posílení, dali se dohromady. Ale pokud chceme pomýšlet na udržení naší série, musíme se připravit tak, abychom vyhráli. Musíme si dát pozor na Komličenka, Matějovského, Mešanoviće. Spíš než na jednotlivce je ale potřeba se přichystat na celý tým Boleslavi, působí teď hodně kompaktně," uzavřel stránkami sparta.cz citovaný muž zodpovědný za výkony a výsledky třetího celku Fortuna:ligy.