Lišky mají jasný plán, jak zabránit výprodeji nejlepších kusů. Co má Rodgers za lubem?

Nedávno převzal otěže v Leicesteru City, přestože se mu ve skotské nejvyšší soutěži se Celtikem dařilo. Návrat do Premier League byl lákavější, ale také i klubové priority, neboť Lišky v současné době okupují střed tabulky. Brendan Rodgers má jasno, že potřebuje v klubu vytvořit dobré zázemí pro hráče, jinak se mu budou pravidelně rozutíkat za lepším.

Lišky mají jasný plán, jak zabránit výprodeji nejlepších kusů. Co má Rodgers za lubem?

Plán má pro léto jasný. Rodgers by rád po této sezóně udržel všechny nejlepší hráče. Zájem má vytvořit prostředí, které by fungovalo dlouhodobě. Jen tak podle jeho slov vede cesta k překvapivému úspěchu, který Leicester před pár lety překvapivě zažil, když ovládl Premier League. Pokud však bude každé okno přicházet o své opory, bude v začarovaném kruhu.

Největší zájem bude v létě nejspíše o reprezentačního stopera Harryho Maguiea, ale i talentovaného mladíka Bena Chilwella. „Když máte v týmu dobré hráče, vždycky je o ně zájem. Já mohu s radostí říct, že v tomhle mužstvu je hodně skvělých hráčů. Jediné, co mohu udělat, je vytvářet jim dobré podmínky. Když je nezajistím, budu se každé okno s nejlepšími loučit,“ připustil zkušený ostrovní trenér.

„Chci docílit toho, aby tu hráči chodili do práce s radostí a cítili, že se tu mohou zlepšovat. Je mi jasné, že některé adresy jsou svým jménem lákavější, ale když tu udržíme to nejlepší, může se i z našeho klubu stát vyhledávaná adresa. Chceme udržet všechny opory a v létě jen posilovat,“ nechal se slyšet Rodgers.