Od Solskjaera se v United očekávají trofeje, bohužel ale i zde je jeden háček…

Od Solskjaera se v United očekávají trofeje, bohužel ale i zde je jeden háček…

Jak už je nám všem dobře známo, norský zachránce Ole Gunnar Solskjaer vyvedl Rudé ďábly z bídy, v níž je zanechal José Mourinho, a následně se klubu upsal na další tři roky. Nyní se od něj očekává zisk trofejí, ovšem ne vše půjde tak rychle a snadno, jak bychom si mohli myslet.

„Od prvního dne jsem se v tomto klubu cítil speciálně. Byla to čest oblékat dres Manchesteru United a o to větší zodpovědnost cítím jako manažer,“ nechal se slyšet Solskjaer chvíli po podepsání smlouvy, jíž uzavřel s klubem. „Poslední tři měsíce mi toho hodně daly. Děkuju všem hráčům a členům realizačního týmu za odvedenou práci. Jsem neskutečně šťastný, že mi byla dána tato příležitost, a doufám, že přinesu fanouškům úspěchy,“ dodával.

Příznivci Rudých ďáblů si „Olého“ působení na Old Trafford užívají, avšak většina z nich zbrojí proti výkonnému místopředsedovi Edu Woodwardovi. Velmi nahlas se proslýchá, že by se měl o aktivitu na přestupovém trhu starat někdo jiný. Jeho výběry hráčů se údajně až z jedné poloviny liší od přestav manažerů. Tento fakt pocítil minulé léto hlavně José Mourinho.

„Rád bych touto cestou poděkoval Solskjaerovi za odvedenou práci,“ uvedl Woodward. „Od prosince minulého roku udělal ohromný pokrok, který se podepsal na výkonech i výsledcích našeho týmu. Věříme tomu, že právě on nás povede na této pouti za ztraceným bohatstvím. Očekáváme od něj mistrovské trofeje, ale zároveň jsme si vědomi, že nic nejde hned. Čeká nás ještě spousta práce, proto jsme si zvolili tento interval tří let na přestavbu struktury klubu. Věříme, že budeme úspěšní, musíme ale na vše jít krůček po krůčku,“ doplnil.