Sparta okusila na jaře hořkost porážky, Slavia se rozešla s Libercem smírně

Česká nejvyšší soutěž nabídla v sobotu v rámci 26. kola velkou část své náplně. Pražská Sparta nedokázala uspět na půdě Mladé Boleslavi. Po bezbrankové první půli otevřel skóre Komličeno. Proměněnou penaltou dokázal na nepříznivý stav reagovat Kanga, ale Matějovský vrátil domácím vedením a upravil tak na konečných 2:1 pro středočeský klub.

Zlín sice proti Olomouci vykročil aktivně a vytvořil si několik zajímavých šancí, ale branku vstřelit nedokázal. Před koncem prvního poločasu našel Falta centrem Yunise, který poslal hosty do vedení. Hosté výsledek pojistili v samotném závěru, kdy se prosadil Lalkovič.

Teplice dokázaly uhájit Stínadla před nájezdem Slovácka. Utkání rozhodly dvě branky v prvním poločase. Svou střeleckou formu potvrdil Jakub Hora, který využil zaváhání brankáře Trmaly a hrůzostrašný odkop potrestal brankou. Jen o pět minut později našel Hyčka přízemním centrem Kuchtu.

Trenér Skuhravý se vrátil na opavskou půdu, ale nakonec s výsledkem nemohl být spokojen, neboť jeho svěřenci padli 0:2. Již v páté minutě poslal Opavu do vedení Smola. V závěru první půle oslabil domácí Žídek, ale krátce po změně stran se síly vyrovnaly. Do sprch odešel předčasně i na druhé straně Ostojič. Dukla pak lovila míč ze své sítě podruhé, když přesně zacílil Stáňa.

Body ztrácela také vedoucí Slavia, která na své půdě v Edenu přivítala Liberec. První poločas branku nenabídl, ale ve druhé půli rozvlnil sítě domácí Bořil. Sešívaní se ale z náskoku neradovali dlouho, neboť o pět minut později vyrovnal Breite a upravil na konečných 1:1.

Mladá Boleslav - Sparta Praha 2:1 (0:0)
Branky: 52. Komličenko, 81. Matějovský - 73. z pen. Kanga. Rozhodčí: Nenadál - Caletka, Horák - Hrubeš (video). ŽK: Túlio, Matějovský, Bucha, Komličenko, Takács, Hájek, Šeda - Frýdek. Diváci: 5000.
Ml. Boleslav: Šeda - Túlio, Hájek, Jugas, Hubínek - Fulnek, Tatajev, Matějovský (90.+5 Mašek), Takács, Bucha (85. Mareš) - Komličenko (89. Klíma). Trenér: Weber.
Sparta: Nita - Zahustel, Štetina, Costa, Hanousek - Hašek, Frýdek, Kanga (87. Čivič), Sáček, Karlsson (56. Hložek) - Tetteh (76. Drchal). Trenér: Ščasný.

Fastav Zlín - Sigma Olomouc 0:2 (0:1)
Branky: 40. Yunis, 90.+1. Lalkovič. Rozhodčí: Houdek - Vlček, Leška. ŽK: Hlinka, Matejov, Podio, Buchta - Zahradníček, Kalvach. Diváci: 3912.
Zlín: Rakovan - Matejov, Bačo, P. Buchta, Bartošák - Hlinka - Holík, Jiráček, Podio (76. Jakubov), Džafič (65. Čanturišvili) - Vyhnal (69. Železník). Trenér: Pivarník.
Olomouc: M. Buchta - Sladký, Beneš (9. Štěrba), Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Dvořák (81. Polom), Houska, Falta (65. Lalkovič) - Yunis. Trenér: Jílek.

FK Teplice - 1. FC Slovácko 2:0 (2:0)
Branky: 9. Hora, 15. Kuchta. Rozhodčí: Matějček - Šimáček, Pfeifer. ŽK: Kučera, Hora, Shejbal (všichni Teplice). Diváci: 2626.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Hyčka - Hora, Kučera, Trubač (85. Hošek), Žitný (77. Bezdička) - Jindráček, Kuchta (39. Radosta). Trenér: Hejkal.
Slovácko: Trmal - Juroška, Hofmann, Kadlec, Šimko - Navrátil (46. Zajíc), Havlík (76. Harba), Daníček, Sadílek, Kalabiška - Hološko (61. Rezek). Trenér: Svědík.

SFC Opava - Dukla Praha 2:0 (1:0)
Branky: 6. Smola, 72. Stáňa. Rozhodčí: Orel - Blažej, Hock. ŽK: Žídek, Smola, Juřena - Hadaščok, Ostojič, Douděra, Doumbia, Bezpalec, Tetour. ČK: 39. Žídek - 53. Ostojič. Diváci: 4062.
Opava: Fendrich - Hrabina (74. Řezníček), Simerský, Svozil, Žídek - Zavadil, Schaffartzik - Jurečka, Janetzký (70. Stáňa), Zapalač - Smola (80. Juřena). Trenér: Kopecký.
Dukla: Rada - Bezpalec (83. Dancák), Ostojič, Raspopovič - Tetour, Doumbia, Hanousek, Douděra (61. Holík) - Holenda, Hadaščok (69. Koval), González. Trenér: Skuhravý.

Slavia Praha - Slovan Liberec 1:1 (0:0)
Branky: 69. Bořil - 72. Breite. Rozhodčí: Machálek - Kotík, Batík. ŽK: Zmrhal - Kozák, Malinský, Karafiát. Diváci: 16 217.
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Deli, Bořil - Souček, Traoré (79. Olayinka) - Masopust (46. Hušbauer), Stoch, Zmrhal (66. Van Buren) - Škoda. Trenér: Trpišovský.
Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite (90. Vukliševič), Oscar - Malinský (76. Koscelník), Potočný, Pešek (58. Oršula) - Kozák. Trenér: Hornyák