Vrba: Na můj vkus tam bylo až moc chyb. Chvílemi to bylo na střídačce stresující

Vrba: Na můj vkus tam bylo až moc chyb. Chvílemi to bylo na střídačce stresující

Plzeň potřebovala s Bohemians nutně bodovat, což se jí nakonec podařilo, ale bylo z toho pořádné drama. Po dobrém prvním poločase prohospodařila dvoubrankový náskok a nakonec ji musel spasit Chorý. Kouč Pavel Vrba nakonec tři body bral všemi deseti a rozhodně měl hráčům v kabině co říct k chybám, kterých se v utkání dopouštěli.

Po prvním poločase Plzeň vyklidila své pozice a nechala soupeře srovnat, což se kouči Viktoriánů samozřejmě vůbec nezamlouvalo. „Bohemka nás donutila k chybám, my jsme je dělali a z toho vznikaly ty situace. Naštěstí pro nás některé z nich neproměnila. Přiznejme si, že stoprocentních příležitostí měla více než my,“ poukázal na fakt, že jeho svěřenci dávali soupeři až příliš volnosti ve hře.

„Těch chyb tam bylo na můj vkus hodně. Umožňovali jsme jim to, naše rozehrávka byla komplikovaná, složitá, nebyli jsme si v ní jisti,“ mrzelo Vrbu, že se hráči po reprezentační přestávce nedokázali plně koncentrovat na kvalitu, kterou se prezentovali na podzim. Již před pauzou se Plzeň trápila a padla na Spartě i v Teplicích.

„Když to porovnám se zápasem v Teplicích, kde jsme měli paradoxně více šancí, tak se k nám dnes vrátilo štěstí. Ty zápasy byly úplně opačné. Chvílemi to bylo na střídačce stresující. Po dnešku jsem hlavně rád, že jsme se po druhé inkasované brance dokázali zvednout a zápas uhrát do vítězného konce,“ dodal Vrba na klubových stránkách západočeského celku.