Stárnoucí klenot Barcelony Rakitič je stále beze smlouvy, v létě má zamířit do Itálie

Stárnoucí klenot Barcelony Rakitič je stále beze smlouvy, v létě má zamířit do Itálie

Chorvatský záložník ve službách španělské Barcelony Ivan Rakitič má v klubu smlouvu pouze do léta 2021 a už několikrát se s Barcelonou nedokázal dohodnout na jejím prodloužení, což přiznala španělskému tisku i jeho zastupující agentura. Rakitičovi je jednatřicet let a podle italských médií ho v létě čeká jeho poslední velký přestup.

Barcelona prý totiž bude preferovat variantu prodat Rakitiče už letos v létě než riskovat, že odejde v létě 2021 zadarmo. Vícemistr světa z Ruska má podle italského deníku Calciomercato zamířit do Interu Milán, kde už v tuto chvíli působí tři jeho krajané, a sice Marcelo Brozovič, Ivan Perišič a Šime Vrsaljko, jenž je však v klubu pouze na hostování z Atlétika Madrid.

Barcelona bude podle Calciomercata za Rakitiče požadovat přibližně 50 milionů eur, což je částka, kterou prý bude Inter s největší pravděpodobností s ohledem na situaci na současném trhu akceptovat. Na hodnotě nabral Rakitič především po loňském mistrovství světa, kde jeho Chorvatsko skončilo druhé a Rakitiš byl jednou z ústředních postav týmu.

Nechybělo přitom mnoho a Rakitič by Chorvatsko nikdy nereprezentoval. Technicky založený středopolař se totiž narodil ve švýcarském Rheinfeldenu, kam jeho rodiče emigrovali z tehdejší Jugoslávie. V kategorii do 21 let Rakitič reprezentoval rodné Švýcarsko a až v roce 2007 si v Chorvatském fotbalovém svazu vzpomněli, že jeho otec je původem z Chorvatska, narychlo Rakitičovi zařídili chorvatské občanství a už v září 2007 si ve věku devatenácti let odbyl svůj reprezentační debut v dresu balkánské země.