Jovič je na odchodu z Frankfurtu i Benfiky, podle zákulisních informací už je hotovo

Jovič je na odchodu z Frankfurtu i Benfiky, podle zákulisních informací už je hotovo

Obrovský talent evropského fotbalu Luka Jovič je jedním z nejžádanějších hráčů současnosti. Jednadvacetiletý útočník Jovič hraje už druhou sezónu za Frankfurt, kde je přitom pouze na hostování, patří totiž portugalské Benfice Lisabon. Podle různých zahraničních zdrojů už je známo, kde bude Jovič po sezóně působit.

Podle serveru sport-english.com si ho za letní cíl číslo jedna už v února stanovila španělská Barcelona a nyní mělo dojít k dohodě, že tam srbský střelec skutečně přestoupí. V Barceloně má Jovič nahradit stárnoucího Suáreze. Podle deníku Marca se Barcelona v posílení ofenzívy rozhodovala mezi Jovičem a Dybalou a nakonec prý rozhodl nižší věk Joviče.

Jovič už během této sezóny stihl za Frankfurt nastřílet šestnáct gólů v pětadvaceti bundesligových zápasech, do kterých nastoupil. K těmto šestnácti gólů, navíc přidal sedm gólů v rámci Evropské ligy. 

Jovič na mezinárodním poli reprezentuje Srbsko, ačkoliv je rodákem z bosenské Bijeljiny. Reprezentace Bosny a Hercegoviny pro něj však nikdy v úvahu nepřipadala, už od kategorie do 16 let totiž reprezentoval právě Srbsko.