Nguyen řeší urážky s rasistickým podtextem s nadhledem: Horší je, když dělají fans Sigmy nebo Sparty na Oscara hu-hu-hu-hu

Nguyen řeší urážky s rasistickým podtextem s nadhledem: Horší je, když dělají fans Sigmy nebo Sparty na Oscara hu-hu-hu-hu

Ačkoliv má šestadvacetiletý strážce liberecké svatyně Filip Nguyen na svém kontě pouhých devatenáct prvoligových startů, v současnosti patří k největším brankářským hvězdám Fortuna:ligy. A to dokládají také statistiky - v celém prvoligovém peletonu má nejlepší poměr inkasovaných gólů na zápas (0,65) a to přitom Slovan do nejužší špičky nepatří a v tabulce mu náleží až osmá pozice.

Když hrál podještědský tým na Slavii, sešívaný kotel počastoval syna české matky a vietnamského otce pokřikem "M45 bez koriandru". "V průběhu zápasu jsem to ani nezaznamenal. Jen vím, že na mě pískali, když mi dlouho trval odkop. Soustředil jsem se především sám na sebe. Ale pak se to ke mně doneslo od známých, protože mám kamarády, kteří do slávistického kotle chodí. Myslím, že se to týkalo jen pár jedinců. Zajímavé bylo, že když jsem jezdil do Čáslavi s Bydžovem jako soupeř, tak na mě řvali, ať jdu kopat rýži. Pak jsem tam hrál, když se Čáslav stala vlašimskou farmou a nejednou mi stejní fanoušci fandili a říkali, jak jsem skvělý," připomněl v interview pro sport.cz někdejší brankář Sparty či Vlašimi.

Pár dní po posledním ligovém kole na Sinobo Stadium na urážky s rasistickým podtextem zareagoval na vlastní sociální síti, kde si k fotce onoho pokrmu pověsil komentář "K večeri M45. Díky za tip. Jen příště s koriandrem". "Říkal jsem si, že tohle bude tou nejlepší odpovědí. Rozhodně ale kvůli tomu nebrečím. Ostatně pár takových narážek jsem už zažil. Každý si myslí, jak je originální, přitom vesměs jde stále o to samé. Jestli se snaží být vtipní, tak ať alespoň vymyslí něco originálního. Mě osobně to neuráží, ani nemůže. Na jednu stranu si z toho dělám srandu, na druhou jsem kvůli tomu smutný. Hlavně je mi líto celkově vietnamské komunity. Nerad bych, aby se do nich někdo navážel, třeba i kvůli mně. Mně to jde jedním uchem dovnitř, druhým ven. Hlavu si z toho nedělám," pokračoval na webu sport.cz klubový spoluhráč Kozáka, Hybše, Potočného a spol.

Pokud jde o podještědsk soubor, od příznivců soupeře to často schytává také jeho dvacetiletý kolega z Libérie Oscar Dorley, který v první lize odkopal za značku Ludvíka Karla více prvoligových duelů. "Horší mi přijde, když fanoušci Sparty nebo Olomouce uráží třeba Oscara, když na něj dělají hu-hu-hu-hu, pokud má balon. To fakt nechápu. Navíc od sparťanských fanoušků, kteří mají také pár hráčů tmavé pleti," uzavřel sportem.cz citovaný Nguyen, jehož chlebodárce čeká uprostřed pracovního týdne čtvrtfinále MOL Cupu proti Baníku Ostrava.