Ščasný měl pohovor s Tettehem: Sám ví, že není v optimální formě

Sparta prožila na teplické půdě infarktový zápas se šťastným koncem, o který se postaral penaltový rozstřel. Ten už se však netýkal druhého nejlepšího střelce týmu Benjamina Tetteha, který vydržel na trávníku jen v prvním dějství.

Zatímco v osmifinále proti Opavě nastoupil jednadvacetiletý ghanský útočník na dvacet minut, proti Sklářům odehrál pětačtyřicet minut. a pak byl nahrazen mladíkem Václavem Drchalem, jenž se nakonec za důvěru odvděčil velmi důležitou trefou v prodloužení na 2:2.

Jak viděl výkon bývalého hráče Slovácka či Bohemians 1905 hlavní trenér slavného "S" Zdeněk Ščasný? "Benji sám ví, že není v optimální formě. Měl jsem s ním pohovor a řekl jsem mu, ať pracuje dál a že to zase přijde. Usoudili jsme, že do tohoto zápasu potřebujeme hráče, který půjde do soubojů, bude pracovat, bude se posouvat do těžiště hry. Proto jsme tu změnu udělali," ozřejmil na webu sparta.cz šéf Karlssona, Hložka, Frýdka a spol.

Letenští v MOL Cupu absolvovali dva penaltové rozstřely v řadě. Cítili se před finálním rozuzlením jako favorité? "V takovém zápase se nedá při penaltách mluvit o favoritech. Nás měl srazit gól v 92. minutě, ale nesrazil. Tam se ukázala obrovská sila mužstva, že jsme zápas nezabalili a pokračovali dál. Jindráček měl šanci, my jsme měli velké šance Hložka a Drchala. Zápas mohl být zase otočený. Penalty jsou loterie. Zklidnil jsem se, říkal jsem hráčům, že je to fotbal a jsou důležitější věci. Chtěl jsem je uklidnit. Jsem moc rád, že jsme to zvládli a jdeme dál. Historie se neptá. Druhá věc je, že hráči ze slabšího mužstva mají vždycky při penaltách výhodu. Jejich výhoda v těchto zápasech je, že do toho jdou naplno, jsou v pohodě a nemají co ztratit. Nekritizuji, naopak. Chci vyzdvihnout jejich neskutečný výkon, co se týče nasazení a agresivity," uzavřel na klubovém webu kouč, jehož svěřence čeká v dalším ligovém kole střet se zlínskými Ševci.