Trapné. Bolí mě, když slyším takové věci, reagoval na slávistický kotel Straka. Za Tribunu Sever se styděl i Tvrdík

Trapné. Bolí mě, když slyším takové věci, reagoval na slávistický kotel Straka.  Za Tribunu Sever se styděl i Tvrdík

To, že by slávističtí fanoušci přivítali Františka Straku na Sinobo Stadium s velkou dávkou nadšení, se asi čekat nedalo. Tím spíš, že těmi, kdo nyní karvinského trenéra z Vršovic před sedmi lety vyštval, byli oni.

Kotel aktuálního lídra Fortuna:ligy však šéfa MFK počastoval během čtvrtfinálového klání (5:0) i hanlivými urážkami. "Nemá cenu ani reagovat. Ať si udělá obrázek každý sám. Je to prostě trapné," uvedl po pohárovém vypadnutí někdejší kouč obou slavných "S".

"Franz" přitom tradičními emocemi šetřil a drtivou většinu z devadesáti minut byl přikován k lavičce. "Nechtěl jsem jitřit a rozpoutávat ještě větší emoce, než které byly. Asi tak. Víc k tomu nechci říkat. Samozřejmě, že mě bolí, když slyším takové věci," pokračoval webem sport.cz citovaný šedesátiletý odborník, jenž už si zatrénoval také v Německu, Řecku, Austrálii, Polsku, Egyptě i Libanonu.

K incidentu se vyjádřilo také vedení domácího semifinalisty. "Obdivuji Tribunu Sever za neuvěřitelnou podporu, kterou týmu poskytuje. Za páric, kterou si dává s úžasnými choreografiemi. Ale minulé urážení libereckého brankáře a úterní rodiny trenéra Straky, to pro mě není historický ideál Slavie. Lídři by měli zvážit, kam společný entuziasmus směřují. Jménem klubu se omlouvám rodině Františka Straky. Stydím se. Sprosté urážky na adresu manželky a dětí nepatří nejen k jakémukoliv sportu, ale do jakékoliv společnosti," omlouval se na Twitteru šéf slávistického představenstva Jaroslav Tvrdík.

Oproti vítěznému utkání s Baníkem udělal v základní sestavě hned deset změn. Prioritou je tedy víkendový střet se Sigmou Olomouc. "Pro mě je prioritou číslo jedna záchrana v lize. Slavia má skvělý tým, je jedno, kdo nastoupil. Navíc jsem také potřeboval vidět kluky, kteří v prvních dvou zápasech pode mnou nehráli. Abych si udělal obrázek o celém týmu. Utkání mi v tomto směru hodně ukázalo. Můžete si být jistí, že to bude úplně o něčem jiném," uzavřel na webu sport.cz Straka, jenž vedl v jednom duelu také český národný tým.